Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Fiesta MK3 automat CVT CTX - ile oleju i skad filtr?

benny_pl - 10 Kwi 2017, 23:38
Temat postu: Fiesta MK3 automat CVT CTX - ile oleju i skad filtr?
witam!
mam pytanko - ile trzeba oleju do pelnej wymiany w automacie CTX i gdzie kupic nowy filtr?
Haynes podaje 3.5 litra ale to jakies malo prawdopodobne, chyba ze na wymiane statyczna, ale ja tam chce wymienic caly, wiec standardowo jakies 8 litrow?
wiecie moze gdzie mozna kupic filtr do automatu? na allegro nie ma, w sklepie z czesciami amerykanskimi chca 120zl na zamowienie, to troche przegiecie

ps: ma ktos instrukcje obslugi do mk3 w ktorej jest czesc o automacie? w Haynesie zupelnie temat pominiety, a na miarce oleju nawet nie wiadomo w ktorym miejscu ma byc "stan"

ps2: czy te skrzynie sa identyczne w Fiestach MK2, MK3 i MK4?

z gory dzieki za odpowiedz :)

vegetagt - 10 Kwi 2017, 23:46

Do MK2 w automacie (wg ksiązek) także wchodzi około 3.5 litra - w sumie skoro jest skrzynia "skuterowa", napędzana paskiem i stożkami a nie hydrauliką, to może tak być :>
benny_pl - 11 Kwi 2017, 07:55

no ale konwerter jest chyba taki sam jak w hydraulicznym automacie? a w samym konwerterze sie ze 2-3 litry jeszcze mieszcza, no chyba ze niema konwertera?
wlasnie nie moge nigdzie znalesc jakiejs dokumentacji do tej skrzyni, co jest dziwne, bo mialem wczesniej Kadetta w automacie i do tamtej skrzyni jest wszystko.

nie masz moze instrukcji obslugi gdzie by chociaz bylo podane jak sprawdzac poziom oleju? miarka ma jakies 15cm dlugosci i nie ma na niej zaznaczone nic, a oleju jest aby-aby na samym koncu i troche podszarpuje przy ruszaniu wiec jest ewidentnie za malo i tak nie wolno jezdzic, wiec na razie stoi, a tak fajnie sie nia jezdzi :)

vegetagt - 11 Kwi 2017, 23:24

benny_pl, nie mam pojęcia. W instrukcji do MK2 jest to wszystko bardzo niemrawo opisane. Na bagnecie ma być min-max. Postaram się zrobić jakieś skany czy fotki (padl mi aparat w komórce...)
benny_pl - 20 Kwi 2017, 09:28

znalazlem tez ten rysunek z miarka ktora ma przewezenie takie i tam ma byc min i max, okazalo sie wiec ze mam ulamana miarke wlasnie tam gdzie to przewezenie sie zaczynalo... wczesniej jednak myslac ze jest totalne minimum dolalem oleju gdzies do polowy tej miarki, czyli ze 2 litry, nic to w zasadzie nie zmienilo, skrzynia sie slizga i prawdopodobnie jest juz ten lancuch strasznie wyjechany (nie da sie jechac wiecej niz 100, a juz powyzej 80 ciezko), w miescie to wystarcza, na trasie tragedia, zdejme jeszcze miske i zobacze jak tam filtr i naleje nowego oleju do CVT a nie zwykly ATF, moze to cos pomoze, chociaz watpie..
benny_pl - 27 Kwi 2017, 01:18

to tak dla potomnych:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group