Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Szarpie na zimnym silniku

Cooler - 28 Mar 2017, 16:29
Temat postu: Szarpie na zimnym silniku
Witam
Od kilku dni mam problem z moją Fieściną, a mianowicie po nocy dopóki nie rozgrzeje się silnik szarpie, a w szczególności po weekendzie jak nie jeżdżę to szarpie jak nie wiem. Co może być przyczyną takiej usterki???

proszę o informację co może być przyczyną
z góry dziękuję
pozdrawiam

Marik4321 - 30 Mar 2017, 12:40

Kiedy świece wymieniałeś? Możliwe że masz wypadanie zapłon bo cewka się kończy albo jest gdzieś przebicie.
Cooler - 30 Mar 2017, 16:20

Świec to nie wymieniałem nie wiem jak poprzedni właściciel, za to dzisiaj wymieniłem kable zapłonowe (wysokiego napięcia). Zobaczymy czy to coś zmieni.
lopez16 - 30 Mar 2017, 19:22

jak nie pomoże to wymień świece - to najtańsza opcja potem zostaje cewka jeżeli kable masz już nowe. Może po podłączeniu kompa pokazałoby wypadanie zapłonu albo inne usterki
Marik4321 - 31 Mar 2017, 08:01

Nie chcę wątpić w świece ale czy masz fakturę albo rachunek gdzie są one ujęte? :) Bez takich rzeczy nie ufam deklaracjom poprzedników :)
Cooler - 31 Mar 2017, 15:51

Kable wymieniłem sam więc na pewno są nowe kupiłem Janmor ProLine. Co do kompa to pożyczyłem od znajomego uniwersalny kabelek i niby żadnych błędów nie pokazywał. Poczekam do Poniedziałku jak nadal coś się będzie działo to wymienię świece.
Marik4321 - 31 Mar 2017, 15:59

Dziwne że komputer nic nie zapisał w logach :O praktycznie się to nie zdarza w takiej sytuacji. No ale nic, zobacz jak będzie i daj znać :) jestem ciekawy co z tego wyjdzie
gruby907 - 1 Kwi 2017, 01:37

możliwe że świece lub cewka. Szczególnie jeśli na ciepło przy gwałtownym przyspieszaniu szarpanie też wystepuje.
Cooler - 4 Kwi 2017, 19:09

Ten kabelek do podłączenia komputera jest jakiś uniwersalny i nie był drogi więc może dlatego. Od wymiany kabli wygląda że jest ok, przynajmniej narazie. Więc chyba w nich tkwił problem. A tak z ciekawości jak by trzeba było wymienić cewkę zapłonową to jakiej marki najlepiej kupić?
gruby907 - 4 Kwi 2017, 23:39

Mam komplet cewka i kable bremi od grudnia. Póki co nie narzekam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group