Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wymiana silnika 1.3. Pro¶ba o pomoc

Tomek12345 - 27 Mar 2017, 13:04
Temat postu: Wymiana silnika 1.3. Pro¶ba o pomoc
Witam serdecznie. Mam pewien problem i dylemat. Jestem zmuszony do wymiany silnika w mojej Fiescie. Mój kod silnika to A9JA. Czy mogę zamontować silnik z kodem A9JB? W mk6 montowano te rodzaje silnikow. Je¶li tak to jakie mogę napotkać ewentualne trudno¶ci i jakie s± różnice?
slawomirro - 27 Mar 2017, 13:51
Temat postu: Re: Wymiana silnika 1.3. Pro¶ba o pomoc
Tomek12345 napisał/a:
Witam serdecznie. Mam pewien problem i dylemat. Jestem zmuszony do wymiany silnika w mojej Fiescie. Mój kod silnika to A9JA. Czy mogę zamontować silnik z kodem A9JB? W mk6 montowano te rodzaje silnikow. Je¶li tak to jakie mogę napotkać ewentualne trudno¶ci i jakie s± różnice?


Różnica normy spalin. A = Euro 4, B = Euro 3.

Tomek12345 - 27 Mar 2017, 15:39

Rozumiem, że ta różna norma spalin nie ma wpływu i silnik będzie działać?
slawomirro - 27 Mar 2017, 16:29

Tomek12345 napisał/a:
Rozumiem, że ta różna norma spalin nie ma wpływu i silnik będzie działać?


Pytanie skad weĽmiesz silnik B. Z tego co sie dowiedziałem wszystkie Fiesty mk6 na rynek europejski były z silnikami A. Wersje B i C były do krajów "trzecich" typu Brazylia, Arabia Saudyjska, itp.
Poza norm± spalin prawdopodobnie silnik jest mniej ekonomiczny w spalaniu.

Tomek12345 - 27 Mar 2017, 17:21

slawomirro napisał/a:
Tomek12345 napisał/a:
Rozumiem, że ta różna norma spalin nie ma wpływu i silnik będzie działać?


Pytanie skad weĽmiesz silnik B. Z tego co sie dowiedziałem wszystkie Fiesty mk6 na rynek europejski były z silnikami A. Wersje B i C były do krajów "trzecich" typu Brazylia, Arabia Saudyjska, itp.
Poza norm± spalin prawdopodobnie silnik jest mniej ekonomiczny w spalaniu.


No wła¶nie tych silników B jest w Polsce sporo. Przynajmniej na allegro sporo znalazłem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group