Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK7] Przyciemnianie szyb

maxon - 24 Mar 2017, 20:56
Temat postu: [MK7] Przyciemnianie szyb
Czołem koledzy, ciepły sezon zbliża się wielkimi krokami i zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb w mojej Fieście. Powiedzcie mi jaki to koszt plus minus, żeby przyciemnić tylne szybki. Dużo ingerencji to wymaga w auto, w sensie dużo rozbierania jest? Jak jest z trwałością, w sensie folia nie wyblaknie? Jakie przyciemnienie polecacie?

Dzięki :-)

slawomirro - 24 Mar 2017, 21:34
Temat postu: Re: Przyciemnianie szyb
maxon napisał/a:
Czołem koledzy, ciepły sezon zbliża się wielkimi krokami i zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb w mojej Fieście. Powiedzcie mi jaki to koszt plus minus, żeby przyciemnić tylne szybki. Dużo ingerencji to wymaga w auto, w sensie dużo rozbierania jest? Jak jest z trwałością, w sensie folia nie wyblaknie? Jakie przyciemnienie polecacie?

Dzięki :-)


Właśnie kilka dni temu przyciemniałem swoję Fiestę w DNA Garage na Postępu 3. Koszt ok. 400zł, wyrabiają się w 2h. Folię założyłem 20% z boku i 15% z tyłu.
Czy coś mi się nie podoba? Tak, ale to jest nie do obejścia. Nie wiem jak w mk7, ja mam przecież mk6 model Fiesty, niemniej tylna szyba, fabryczna ma fabryczny ciemny pasek na brzegach. Od środka tego nie widać, od zewnątrz bez folii również nie było.
Jednak ja folię się kłądzie od wewnątrz (bo od zewnątrz się folii nie kładzie przecież), to uwidacznia się taki obrys szyby. Niestety nie do usunięcia, bo taka jest budowa szyby. W środku folia leży na całej szerokości szyby i od wewnątrz jest bardzo dobrze, np w nocy reflektory innych aut nie oślepiają.







maxon - 24 Mar 2017, 21:46

wygląda fajnie, w mk7 też jest chyba podobny obrys, ale nie wygląda to brzydko moim zdaniem. Bardzo spoko. Przy bocznych szybach oni demontują boczki, żeby dostać się do szyb tak? Jak to z trwałością, nie wyblakną po 2 latach? :-)

Ktoś wie, czy ma to wpływ na gwarancje?

slawomirro - 25 Mar 2017, 02:25

maxon napisał/a:
Bardzo spoko. Przy bocznych szybach oni demontują boczki, żeby dostać się do szyb tak? Jak to z trwałością, nie wyblakną po 2 latach? :-)


Dzięki. Nię mam pojęcia jak z trwałością. Nie jest ot pan kazio za winkla, tylko firma z doświadczeniem, więc oczekuję że troszkę folie wytrzymają.

Boczków nie demontują. Jest też druga firma, na Płochocińskiej (też polecana, a cena ta sama), miałem nawet tam jechać, a nie na Postępu, ale tu mieli termin wolny w ciągu paru dni, tam za miesiąc. Tu auto zstawiłem na 2h, tam miałbym zostawić na 8h. Tu miałem blisko z Ursynowa, tam to chyba taxi bym musiał wracać.

maxon - 25 Mar 2017, 06:29

O, czyli oni boki docinają tylko do tego co widać, nie widać w zakamarkach, że folia się kończy?

Powiedz mi jak kwestia przepuszczalności, jak polecasz, czym się sugerować? :-)

wikol - 25 Mar 2017, 08:29

maxon napisał/a:

Ktoś wie, czy ma to wpływ na gwarancje?

Serio? Co ma przyciemnienie szyb do gwarancji? Z resztą co wam ta gwarancja daje? Jak auto się popsuje to i tak się migają od naprawy ... Niedługo padnie pytanie czy jak umyję auto to czy to ma wpływ na gwarancję ...

Co do tematu ja mam przyciemnione 5% ponad 2 lata i się nic nie dzieje, 350PLN płaciłem we Wrocławiu.

maxon - 25 Mar 2017, 08:57

Może dla Ciebie to śmieszne, ale co mi szkodzi się zapytać, dobrze wiesz, że ASO lubi się czepiać wszystkiego
slawomirro - 25 Mar 2017, 10:07

maxon napisał/a:
O, czyli oni boki docinają tylko do tego co widać, nie widać w zakamarkach, że folia się kończy?

Powiedz mi jak kwestia przepuszczalności, jak polecasz, czym się sugerować? :-)



Jak robią, nie wiem, bo nie patrzyłem, tylko poszedłem na spacer i szukać baknomatu, bo zapomniałem gotówki,a tam kartą płacić nie można.
Natomiast z boku suegrowałem się by totalnie się nie odcinało, zaś z tyłu by auta w nocy nie oślepiały :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group