Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - xr2i regulator siły hamowania tył

subratri - 22 Mar 2017, 22:29
Temat postu: xr2i regulator siły hamowania tył
Tak sobie przypominam powoli, rzeczy których nie ogarnąłem jak auto jeszcze było użytkowe ;) i przypomniało mi się, że ciakł mi ten cylinderek od regulacji siły hamowania tylnych kół -ten który jest na tylnej belce. Niby nie musiałem dolewać płynu ale to było x lat temu... pamiętam, że był mokry a pod koniec chyba się układ zapowietrzał. Teraz chciał bym gościa zreanimować.
Czy może mi ktoś podopowiedzieć, co kupić, żeby ten... "siłownik" uszczelnić, tudzieź podmienić na nowy. Jak to nazwać w wyszukiwarce? A może wystarczy kupić zestaw naprawczy?
No i idąc za ciosem, ponieważ będę miał silnik na wierzchu, podmienił bym też chętnie paski od hydraulicznego abeesu. Ale też nie wiem jak tego szukać...
No i na koniec, przydało by się jakieś info jak to ustrojstwo odpowietrzyć. Normalnie, pompując hamulcem czy jest jakaś specialna procedura?
Z góry dzięki za info.

FIESTA Moondust - 11 Lip 2018, 16:23

Co do pasków od systemu ABS ( Fordowska nazwa to SCS) - dostępne praktycznie tylko w oficjalnej sieci Forda... ewentualnie pomierzyć taki pasek,policzyć ilość zębów i dopasować w jakimś ogarniętym sklepie z paskami.Co do odpowietrzania tego systemu to jest cała procedura-od tego się właśnie zaczyna.Bo w przeciwnym razie układ nie zostanie poprawnie odpowietrzony
FIESTA Moondust - 11 Lip 2018, 16:31

To co masz nad tylną belką nazywa się OGRANICZNIK SIŁY HAMOWANIA.I pod tym szyldem tego trzeba szukać.Nie mam pojęcia czy istnieją do tego zestawy naprawcze.Tu też pozostaje raczej sztukowanie simmeringów,uszczeleczek itp.
kuba87 - 11 Lip 2018, 22:37

FIESTA Moondust, nie ogranicznik a korektor siły hamowania
FIESTA Moondust - 11 Lip 2018, 23:13

W instrukcji obsługi jest to określone mianem ogranicznika sił hamowania... A korektory sił hamowania znajdują się nieopodal pompy hamulcowej na specjalnym uchwycie montowanym do obudowy kolumny McPersona
kuba87 - 12 Lip 2018, 08:18

FIESTA Moondust, ograniczniki są na kielichu, bądź pompie w nowszych, zaś korektory zawsze przy belce z tyłu
FIESTA Moondust - 12 Lip 2018, 11:22

W książce ujęte mam to tak... :

vegetagt - 12 Lip 2018, 12:09

kwestia nazewnictwa... A na allegro i tak będzie opis w stylu "wihajster ze sprężynką ford"
FIESTA Moondust - 12 Lip 2018, 12:54

Hahahaha pewnie tak było by to ujęte :hehehe:
subratri - 2 Lut 2020, 20:40

Dzięki, trochę dawno tu nie zaglądałem bo... Życie i nie było czasu piescic. Czasami używałem tylko ;) ale dzięki. Przyjąłem do wiadomości.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group