Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [Focus mk1]Nie działa tempomat po wymianie sprzęgła

modytom - 20 Lut 2017, 19:06
Temat postu: [Focus mk1]Nie działa tempomat po wymianie sprzęgła
Cześć,

Jestem świeżo po wymianie sprzęgła w mojej Foce (Focus mk1 2001r. 1.8 TDDI)

Kupiłem nowe sprzęgło i takowe zostało zamontowane wraz z uprzednio kupionym nowym wysprzęglikiem,tylną uszczelką wału korbowego oraz wymieniona została pompka sprzęgła (przy pedale sprzęgła), bo stara już się pociła.

Auto dostało drugie życie - nic nie stuka, pedał sprzęgła chodzi gładko i bez hałasu, wreszcie auto przyspiesza jak należy i nie szarpie, git malina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale byłoby zbyt pięknie gdyby wszystko działało...

Okazuje sie, że nie dział tempomat (mam mechaniczny), który normalnie na wciśnięcie pedału hamulca lub sprzęgła wyłączał sie.

Podejrzewa że jest to związane z wymianą pompki sprzęgła.

Jutro mam podjechać do mechanika żeby to na gwarancji sprawdził.

Pytanie - co może być przyczyną? Zapomniał podłączyć jakiegoś czujnika przy pedale sprzęgła?

vegetagt - 20 Lut 2017, 21:10

modytom napisał/a:
Pytanie - co może być przyczyną? Zapomniał podłączyć jakiegoś czujnika przy pedale sprzęgła?



odpowiedź z cyklu "nie znam się ale wypowiem się"
Miałem audi a4 b5, co prawda bez tempomatu, ale po wszystkich naprawach jakie przeszło, to pedał sprzęgła w ogole nie dotykał czujnika. Brakowało z 2cm. Także trop jest słuszny

modytom - 23 Lut 2017, 16:25

Wielkie dzięki za pomoc :) Okazało się że pedał nie miał styku z czujnikiem. 5 min roboty i działa. Pozdro!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group