Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - [MK6] Chlodzenie ukladu wspomagania kierownicy w ST

Kruku - 9 Lut 2017, 15:33
Temat postu: [MK6] Chlodzenie ukladu wspomagania kierownicy w ST
Jako ze w orginale nie ma takiej chlodnicy i prawdopodobnie przez jej brak cierpi na tym uklad. Wiem ze sa gotowe zestawy lecz po co przeplacac jak moxna zadoptowac z kazdego innego auta. Lecz moje pytanie brzmi. Chlodnica ukladu wspomagania powinna byc podpieta pod powrot czy zasilanie z maglownicy. ??
FiFa - 9 Lut 2017, 20:15

w mk3 jest powrót z maglownicy przez chłodnice i wraca do zbiorniczka
Kruku - 9 Lut 2017, 22:17

To tez tak bede musial zrobic
Jarecki - 10 Lut 2017, 21:17

W sumie to mnie naciągnąłeś na ten pomysł z chłodnicą pompy ;)
Z tego co wynalazłem to tak jak kolega FiFa pisze, montuje się ją na wężu zwrotnym.

Kit Mountune'a nie zdaje sprawy i najlepiej jest zamontować normalną aluminiową chłodnice.
7 - 9 rzędów powinno wystarczać. Na tą chwilę mam inne plany do realizacji w fieście to jak mnie wyprzedzisz z tematem to opisz co i jak ;)

Kruku - 11 Lut 2017, 18:52

Zrobi sie troszke cieplej to cos podlubie. W zupelnosci wystarczy jakas orginalan chlodniczka no z mondeo
Jarecki - 11 Lut 2017, 21:45

tylko pytanie ile nowa, bo używanej szkoda brać.
Nowa allegrowa custom 9rz. 130-230zł to nie jest dużo.
zostaje tylko przeróbka przwodu, odpowietrzenie i dolanie płynu.
Nie jestem pewien też do rodzai złączek ale z kawałkiem przewodu i chłodnicą w ręku można już coś dobrać.

Kruku - 12 Lut 2017, 12:19

Przewody i koncowki to nie problem. W zakladzie gdzie zakowaja przewody sa roznego typu zlaczi i przewody.
luk-90 - 12 Lut 2017, 21:04

W fiescie mk3, chłodniczka jest podpięta zwykłymi cybantami, na powrocie nie ma dużego ciśnienia, więc nie ma potrzeby kobinowania. Chłodniczka mk3 ma specjalne raszki do rozpraszania ciepła, inne fordy już nie bardzo, zwykłe rurki zagięte w S
JanuszTomek :) - 13 Kwi 2017, 02:51

Siemka ja kupiłem z Fiest/Fusiona bo nie wiem dlaczego ale niektóre miały ale to raczej bardzo mała ilość a do ST nie dali :/ a jest to problemem a tych autach
Taką kupiłem http://allegro.pl/chlodni...6670007465.html
Coś jak z mountune więc jak ta nie da rady to kupię z mondeo mk3 ale zobaczymy jak będzie
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group