Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Ogromne spalanie 1.4 71KM

Warczyburg - 31 Sty 2017, 20:07
Temat postu: Ogromne spalanie 1.4 71KM
Temat wałkowany niby sporo razy, ale jeszcze z tym problemem w 1.4 się w internecie nie spotkałem. Mianowicie auto potrafi spalić nawet 15 litrów <wow> w mieście. Czujnik temperatury sprawdzony, ma prawidłową rezystancję, sonda podmieniona na używkę. Brak jakiejkolwiek poprawy jeśli chodzi o spalanie. Pali tyle, że aż końcówka wydechu jest w sadzy :| Po rozebraniu dolotu zaobserwowałem, że wtryskiwacz strasznie dużo leje tego paliwa (aż cieknie po ściankach nad przepustnicą). Na prawdę potrzebuję pomocy bo jazda na dziś dzień tym autem jest zupełnie nieopłacalna. Gdzie szukać przyczyny? Czy wtryskiwacz mogę podmienić np. z 1.3? <???>
katedroloz - 31 Sty 2017, 23:19

Cześć, sprawdź czujnik temperatury powietrza dolotowego- ten znajduje się w przepustnicy i podciśnienia w kolektorze dolotowym. Sprawdź uszczelnienie wtrysku -oringi na wtryskiwaczu, musisz go wyciągnąć, możesz je dobrać kupując w jakimś sklepie. To chyba wszystko co mi do głowy przychodzi. Tak wtryskiwacz możesz podmienić z 1,3. A po rozebraniu obudowy filtra jeśli dostaje się zimne powietrze bezpośrednio na czujnik temperatury powietrza dolotowego to potrafi lać grubo benzyny wtryskiem, wiem, sciagałem przy -20 :D
DemptD - 1 Lut 2017, 07:33

Warczyburg napisał/a:
sonda podmieniona na używkę


czyli może być tak samo uszkodzona. Wypikaj/wymrugaj błędy i się dowiesz co ją boli

Warczyburg - 1 Lut 2017, 19:04

Ten czujnik właśnie który daje info na komputer sprawdziłem, a błędy wypikam i dam odpowiedź.
Warczyburg - 9 Lut 2017, 20:59

Udało mi się załatwić wtryskiwacz o tym samym numerze WEBER 2962a. W sobotę zrobimy podmiankę, ciekawe co z tego wyniknie. Z tymi błędami to mam problem, bo metoda chyba jest aż za prosta się z tym gubię :/
DemptD - 9 Lut 2017, 21:55

a ja dalej obstawiam lambdę

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group