Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Zablokowany korek wlewu paliwa.

MoDeR - 6 Sty 2017, 10:28
Temat postu: Zablokowany korek wlewu paliwa.
wczoraj na stacji mialem problem z wyjeciem korka wlewu paliwa. meczylem sie dosyc dlugo, a wygladalo to tak:
-wsadzilem kluczyk i moglem przekrecic o okolo 50 stopni
-myslalem, ze zamek przymarzl wiec wlalem wd40, odmrazacze...
-zamek nie poruszyl sie nic
-uzylem sily i teraz mam mozliwosc obracania ile tylko chce
-korek jest luzny
-sily uzylem tyle, ze przekrecilem grot w kluczyku... :/

Pytanie brzmi - czy przelamalem jakies mechanizmy w zamku? czy moze zapadki sa nadal przymarzniete? wpychac srubokret, nie zniszcze nim wkladki?

czytalem inne tematy, ale nie wiem czy nie uszkodze zamka tymi zabiegami - czy moze juz uszkodzilem :(

dodam jeszcze ze nie moge otworzyc zamka kierowcy, ale moge go zamknac. zapewne wina kluczyka - ale czy teraz zamek w korku bedzie caly czy do odratowania?

Krzychu - 8 Sty 2017, 19:55

Cześć,

Jeżeli uszkodziłeś kluczyk, to zamek we wlewie też możne być uszkodzony.
Możesz go otworzyć drugim kluczykiem?
Pocieszę Cię że korek wlewu jest być może do do naprawy :) , ale po niej będziesz mógł otworzyć wlew każdym kluczykiem.
Żeby zamknąć forda (przynajmniej ze starym typem kluczyka), nie trzeba oryginalnego kluczyka - każdy pasuje - sprawdziłem na kilku samochodach :)

luk-90 - 9 Sty 2017, 19:53

Ja w tej sytuacji pojechałem do sklepu motoryzacyjnego i kupiłem zamiennik korka z kluczykiem za 30zł. Nie wiem czy jest sens babrania się z 25 letnią wkładką
MoDeR - 18 Sty 2017, 16:53

Temat ogarniety. Zamek jest ze "znalu"??? i w wyniku eksploatacji wyciera sie przez co powstaje bialy osad. Naprawa - rozmontowanie zamkai przeczyszczenie go z bialego osadu (papier scierny w ruch :) ).

Dzieki za pomoc. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group