Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.6 TDCI Econetic 95HP - Problem z obrotami

slawololog - 4 Gru 2016, 19:23
Temat postu: 1.6 TDCI Econetic 95HP - Problem z obrotami
Witam serdecznie, jestem posiadaczem Forda Fiesty z silnikiem 1.6 TDCI 95HP Econetic z 2011r. Problem polega na tym, że podczas jazdy, gdy puszczam gaz, samochód przez ok 3 sek. trzyma obroty, tak jakby nadal był naciśnięty pedał gazu i potem jest takie nagłe zerwanie (szarpnięcie) Jest to bardzo uciążliwe, przede wszystkim, przy hamowaniu i przy normalnej jeździe. W dodatku przy dodawaniu gazu pomiędzy 1500-2200 RPM jest takie lekkie szarpnięcie, tak jak by był jakiś luz. Najbardziej jest to odczuwalne w niskim temperaturach. W samochodzie wymieniłem 2 poduszki silnika, ponieważ były zerwane. (Kupiłem samochód po kolizji i naprawiałem), lecz myślę że kolizja nie jest tego przyczyną, ponieważ dużo użytkowników Fiest skarży się na ten problem. Nawet z silnikami 1.4 TDCI są tematy z tym problemem. Ludzie wymieniali wtryski, tarcze sprzęgłowe, czyścili przepustnicę, żadnych błędów na komputerze, i to nic nie dało. Powyżej 2.5 tyś RPM Problem praktycznie ustępuję. Sprawdzałem również czy nic nie strzela z komory silnika. Ręczny zaciągłem, jedynkę i zacząłem lekko ruszać, żadnych stuków z komory silnika nie słychać. Dodam że mam w rodzinie C-maxa z takim samym silnikiem i tam tego problemu nie ma. Miał ktoś podobny problem, lub posiada fiestę z takim silnikiem?
dorjan74 - 22 Sie 2017, 15:20

Cześć. U mnie było dokładnie to samo.Myślałem że sprzęgło się kończy. Nie wiem jak to działa ale pomogła wymiana płynu hamulcowego.
sierra_007 - 7 Paź 2017, 21:05

Mam to samo silnik ten sam i z tego samego rocznika w listopadzie mam serwis przy 120 tyś więc wymienię płyn hamulcowy i zobaczymy . A może jakieś inne sugestie ??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group