Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Elektryczne szyby - dołożenie

DanielŻ - 17 Paź 2016, 16:37
Temat postu: Elektryczne szyby - dołożenie
Witam mam pytanie za sto punktów czy elektryka z mk3 5d pasuje do mk3 3d? Czy nie ma szans? I przede wszystkim to czy mechanizm i silniczek z 5d uniesie bez problemu szybę z 3d? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ mam możliwość za grosze wyszarpac; )
speedeek19 - 17 Paź 2016, 17:50
Temat postu: Elektryczne szyby - dołożenie
Ludzie piszą różne teorie.. Jedni że wejdą a inni że nie bo za krótkie. Sam kupiłem taki zestaw(z 5D a mam 3D) ale montować będę na tygodniu i wtedy zdam relacje :hihihi: Pozdro
DanielŻ - 17 Paź 2016, 23:57
Temat postu: Elektryczne szyby - dołożenie
Aha :d no to wezmę, najwyżej opchne dalej komuś :d jeszcze zarobie ^^. Ale mam nadzieję że podejdzie i będzie grało ^^ dzięki za info , chociaż nie rozwialo to moich obaw :d
Lokhart - 20 Kwi 2017, 11:47

I co zrobiliście te szyby jak wam to poszło ? Pasowało nie pasowało jakieś opinie dodatkowe ?
speedeek19 - 21 Kwi 2017, 12:36

Ja zrobiłem, śmigają aż miło :) Wystarczyło nawiercić 3 otwory montażowe na silniczek szyb oraz w moim przypadku 2 otwory na dole na prowadnicę ( górne pasowały) i w sumie tyle filozofii. Jak potrzebujesz jeszcze info czy schematów do szybek to pisz.
subratri - 24 Kwi 2017, 23:56

ale, że z krótkich drzwi wsadziłeś do długich i Ci sie szyba nie krzywi? Masz fotę jak ogrnąłeś zmianę kąta? Bo ja mam w jednych drzwiach od 5d i i szyba działa ładnie do póki się "śrubka" nie poluzuje...
speedeek19 - 25 Kwi 2017, 19:27

Wszystko jest "cacy" , fotke zrobię zaraz lub jutro. Normalnie szyba idzie do góry i na dół w dobrym tempie. I w jakim sensie chodzi Ci o zmianę kąta? Na 2 górne otwory które były z korbotronika zamontowałem prowadnice i musiałem dorobić 2 otwory na dole i działa.
subratri - 25 Kwi 2017, 22:41

a uchwyt który trzyma szybę masz wygięty tak, że szyba siada na nim i pasuje w otwory? Może były różne szyby...
speedeek19 - 26 Kwi 2017, 18:02

Wszystko jest p&p, nic nie zmieniałem w podnośnikach. Jedynie to te dwa otwory musiałem nawiercić na dole w drzwiach na prowadnicę i 3 otwory na silnik. Ano i zaraz lece rozebrać boczek i nacykam fotek :hihihi:
speedeek19 - 26 Kwi 2017, 19:28






Jeszcze do tego mam film jak szyby zasuwają :hihihi: Zaraz dodam linka
EDIT: na czwartym zdjęciu widać 2 śruby od silniczka a powinny być 3. Po prostu nie wywierciłem trzeciej jak coś :)

DemptD - 26 Kwi 2017, 21:50

speedeek19 napisał/a:
Wszystko jest p&p

nie, nie jest P&P - sam to potwierdzasz zdjęciami. Podnośników do 3D jest multum wszędzie i komplet można wyrwać w cenie czteropaka więc takie kombinacje mijają się z celem.

Taki offtop: widzę, że otwory profesjonalnie zabezpieczyłeś przed korozją.. :boshe:

speedeek19 - 27 Kwi 2017, 20:17

dla mnie to było p&p , gdyż nawiercenie łącznie 5ciu otworów nie wymaga jakiejś trudności. Co do ceny podnośników to nie sądzę. A co do otworów to przecież wszystko co wierciłem jest przykręcone, nie chciałem sie bawić w żadne zabezpieczanie bo prawdopodobnie będę samochód rozbierał i malował, więc po co robić coś dwa razy..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group