Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Temperatura silnika Zetec-E

Eol - 12 Paź 2016, 11:46
Temat postu: Temperatura silnika Zetec-E
Witam, mam taki problem z prawidłowymi wskazaniami temperatury na wyświetlaczu i włączaniem wentylatora. Silnik to Zetec-E 1.6 16V. W okresie letnik gdy mamy ciepło lub gorąco wskazówka na wyświetlaczu idzie w góre i wentylator włącza się pomiędzy literkami O i R, natomiast przy obecnych temperaturach wskazówka dochodzi ledwie do granic białego pola i włącza się wentylator. Termostat sprawny wymieniony na nowy i nie tylko raz problem dalej ten sam, podobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego w komorze silnika. Moje podejrzenia to czujnik przy wyjściu z chłodnicy oraz jest chyba jakiś czujnik przy wejściu na licznik ale nie do końca jestem tego pewien i nie wiem gdzie go dokładnie szukać. Jeśli ktoś się spotkał z czymś takim lub podejrzewa co jest problemem to proszę o informację. Z góry dzięki.
vegetagt - 12 Paź 2016, 11:55
Temat postu: Temperatura silnika Zetec-E
http://spplthumb.blob.cor... ... 517567.jpg
czujnik na górze - sygnał temperatury do komputera
czujnik na dole - sygnał temperatury na zegary.
Na chłodnicy (bądź grubym wężu idącym termostat<->chłodnica) jest termowłącznik wentylatora. Temperatura włączenia to coś około 102 stopni, jeżeli dobrze pamiętam.

Eol - 13 Paź 2016, 07:53
Temat postu: Temperatura silnika Zetec-E
Dzięki właśnie chodzi zapewne o ten czujnik na dole, jeszcze jedno da go się wymieć bez spuszczania płynu, tzn. szybkie wyjęcie i wstawienie drugiego?
blood_brother - 13 Paź 2016, 10:45
Temat postu: Temperatura silnika Zetec-E
Da się, tylko warto to robić na zimnym silniku.
Eol - 13 Paź 2016, 13:11
Temat postu: Temperatura silnika Zetec-E
oki dzięki za pomoc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group