Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Raz pali, raz nie pali...

gisby - 10 Paź 2016, 21:09
Temat postu: Raz pali, raz nie pali...
Mam problem z zapłonem - dzieje się na benzynie i na gazie. Akumulator TOPLA 3- letni. Jeżdżę codziennie dojeżdżając do pracy 2 x 5 km. i do tej pory nie miałem żadnych usterek - samochód zapalał za 1-2 razem. Pierwszy raz nie zapalił - gdy kręcił aż zaczął rzęzić aż kontrolki zgasły - tak jak przy rozładowaniu akumulatora. Podłączony pod prostownik pokazał rozładowanie -25% - ładowałem go z 15 minut i po tym zabiegu auto zapaliło. 2 tygodnie jeździł bez problemu i dziś powtórka z rozrywki - akumulator przyniesiony do domu pokazał 100 % naładowanie - mimo to potrzymałem go z pół godziny - potem oczywiście zapalił. Podjechałem z 5 km i postawiłem na 2 godziny i po powrocie znów zaczął kręcić, kontrolki świeciły dość mocno lecz mimo to bez zapłonu aż do rzężenia. Podłączyłem go kablami od życzliwego kierowcy odpalił bez problemu. Co może być przyczyną sam już nie wiem: akumulator, rozrusznik czy alternator ?
Cały czas to samo. Prostownik pokazywał w pełni naładowanie - ładowany akumulator był przez 24 godziny (!) prostownik niemiecki ABSAAR nigdy do tej pory nie zawodził. Po zainstalowaniu ładnie kręci, kontrolki święcą się jasno, ale do rozruchu nie dochodzi - spod maski słychać ciche bum-bum jakby coś z trudem się obracało. Przecież to nie rozrusznik bo on kręci się na początku ? Pobieżnie sprawdziłem świece ale nie wiem jak wykryć konkretnie uwaloną...

Freeman - 10 Paź 2016, 21:37
Temat postu: Raz pali, raz nie pali...
Moim zdaniem akumulator + krótkie przejazdy.
katedroloz - 12 Gru 2016, 00:59

Miałem podobnie, czyszczenie przewodów masowych, klem, biegunów aku i przewodów i zacisków rozrusznika i zacisku od szczotek przy elektromagnesie pomogło.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group