Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wyciek płynu chłodniczego

stypek - 7 Paź 2016, 13:50
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Siema forumowicze, ostatnio mam problem z układem chłodzenia temperatura na trasie faluje, raz w normie raz się grzeje, dzisiaj na krótkim odcinku zaczęło dymić spod maski, w kabinie też zaczęło śmierdzieć, zbiorniczek wyrównawczy był mokry, trudno mi powiedzieć skąd to cieknie, ale zobaczyłem że z tego miejsca wycieka.
BiMotoMan - 7 Paź 2016, 21:51
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
To wyglada jakby pompa wody ciekla...
Jak sie wirnik w srodku poluzowal, to by tez wyjasnialo brak stabilnosci ukladu

stypek - 8 Paź 2016, 13:56
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Ostatnio wymieniali mi rozrząd z pompą, jak mówisz że pompa pociekła to możliwe że wałek i mi wcale nie wymienili pompy.
Puff - 9 Paź 2016, 00:44
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Pompy w tych silnikach po większych przebiegach mają takie tendencje, niestety. Z ciekawości - masz jakiś rachunek na tą naprawę? Jeśli tak, a oni odwalili lewiznę, to możesz im narobić niezłego smrodu, jakby się okazało, że nie wymienili pompy. :P :D
stypek - 9 Paź 2016, 10:04
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Mam rachunek za tą naprawę, także jak sie okaże że jest stara to zrobie co w mojej mocy.
Puff - 9 Paź 2016, 10:22
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Jeszcze jedna uwaga - jak u mnie pompa zaczęła lać, to płyn leciał na rolki i, naturalnie, pasek. Obydwie rzeczy były do wymiany. Pasek był śliski/tłusty (wyciek był bardzo mały, ale lało się tam przez dłuższy okres czasu, nie dało się tego doczyścić), a łożysko w rolce umarło.
Jaszczur - 9 Paź 2016, 14:44
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
W 1.8D jak cieknie pompa wody, to leci na pasek rozrządu oraz pasek napędzający pompę wtryskową.
stypek - 12 Paź 2016, 10:04
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Mechanik powiedział że uszczelka pod głowicą poszła i dlatego cieknie. Nie wiem czy wierzyć w to czy nie
Puff - 12 Paź 2016, 11:02
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Raczej jej szlag nie trafił po wymianie rozrządu (jeśli wymienili), a gdyby szlag ją trafił wcześniej, to przy wymianie powinni to widzieć, więc argument jest nieco z dupy :)
Jaszczur - 12 Paź 2016, 12:27
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Puff napisał/a:
Raczej jej szlag nie trafił po wymianie rozrządu


UPG może paść z dnia na dzień, zdarza się. ;) Ja bym sobie zrobił test na co2 w układzie chłodzenia by potwierdzić, albo wykluczyć tą diagnozę.

vegetagt - 12 Paź 2016, 12:43
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Jaszczur, tez to może nic nie dać. Przecież 1.6 ciekło z upg, a dojeździło do końca i nie robiło głupich rzeczy :)
Jaszczur - 12 Paź 2016, 13:50
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
OK, racja. Więc moja rada - szukać rzetelnego mechanika, albo kogoś kumatego z okolicy z forum.
stypek - 12 Paź 2016, 16:09
Temat postu: Wyciek płynu chłodniczego
Rozrząd wymieniałem jakoś ponad 1000km temu, dzisiaj byłem w warsztacie i pokazał mi miejsce wycieku to faktycznie wyciekało między blokiem silnika a głowicą :/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group