Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK6] jaki silnik do LPG?

kenczorf - 8 Sie 2016, 20:50
Temat postu: [MK6] jaki silnik do LPG?
Czy w MK6 są silniki które bardzo dobrze lubią elpidzi? Coś w stylu 1.6 100km w VAGu? Ewentualnie jeśli niema jakiegoś super podatnego na gaz to który byłby do niego najlepszy?
Marcin - 8 Sie 2016, 22:39
Temat postu: [MK6] jaki silnik do LPG?
jak szukałem ficusa to patrzyłem, w którym jest najtaniej zrobić regulacje zaworów - prędzej czy później będzie konieczna.
zeteci/durateci 1.25, 1.4, 1,6 - drogie szklanki ok 100pln/szt
kosiarka 1,3 - chyba mechaniczna więc można powiedzieć że za darmo
duratec-he z st - szklanki za ok 35pln/szt (i rozrząd na łańcuchu)

wszystko będzie jeździło jak będą dobre podzespoły i jak gazownik nie spieprzy montażu i strojenia

u mnie duratec-he 2.0 ma się dobrze i od początku lata na lpg, a na liczniku 182kkm

kenczorf - 9 Sie 2016, 12:16
Temat postu: [MK6] jaki silnik do LPG?
kosiarki już nie chcę. Jak często trzeba regulować luzy w duratecach? 2.0 to na pewno nie będzie bo ma być 5D
Marcin - 9 Sie 2016, 20:43
Temat postu: [MK6] jaki silnik do LPG?
Nie mam pojęcia, ale warto sprawdzić przed założeniem i później profilaktycznie co 15-20kkm
Może się okazać, że po pierwszych 15kkm będzie potrzeba regulacji (nie koniecznie wszystkich zaworów) a później wytrzymają dłużej, tak miałem w byłej mazdzie 323 (wszystkie 8 wydechowych - tyle że były płytki i poleciały na magnesówkę) i ojca 3-ce (3 wydechowe), w focusie po kupnie przy 170kkm miałem 4 do wymiany z czego wystarczyło kupić 3 i jedną podmienić, czy u Helmuta coś było robione to nie wiem, nie bardzo było widać po śrubach.

kenczorf - 9 Sie 2016, 22:00
Temat postu: [MK6] jaki silnik do LPG?
dzieki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group