Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - ST - wygięte zawory

Gosia - 12 Lip 2016, 20:51
Temat postu: ST - wygięte zawory
Witam wszystkich. Jestem posiadaczką fiesty st, 2.0, 150 km, 07r. Niestety przeskoczył mi łańcuch rozrządu i mam pogięte zawory. Głowica jest do naprawy. Czy ktos z Was jest w stanie podpowiedzieć, co zrobić w takim przypadku ? Jakies części od innych tańszych modeli bedą pasować ? Juz teraz wiem, ze taka zabawa bedzie mnie kosztować ok 4 tys minimum. Podobno lepiej to zrobić, niż wymieniać cały silnik? Słyszeliście o podobnym przypadku i czy jest jakies inne wyjście z sytuacji niż wpędzać sie w tak duże koszta ? Z gory dzięki.
slawomirro - 12 Lip 2016, 21:07
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Gosia napisał/a:
bedzie mnie kosztować ok 4 tys minimum. Podobno lepiej to zrobić, niż wymieniać cały silnik? Słyszeliście o podobnym przypadku i czy jest jakies inne wyjście z sytuacji niż wpędzać sie w tak duże koszta ? Z gory dzięki.


wow, współczuję, bo wiem że to boli. Mi kiedyś w Deawoo Lanosie rozwalił sie rozrząd i naprawiałem silnik.
Ode mnie pierwsza porada, to znajdź warszt niezależny, nie ASO. Obniży koszta. Np Feuvert remontuje silniki.
Koszt może być mniejszy niż 3 tys zł, a robią dobrze.
Natomiast pomyśl też nad innym silnikiem, niekoniecznie musi być to nowy, może na szrocie czeka na Ciebie jakieś auto, rozbite, ale z wnętrzem silnika w dobrym stanie. Po wypadku, raczej wnętrze silnika nie musi być zniszczone.

Parzych - 12 Lip 2016, 21:54
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Gosia napisał/a:
Głowica jest do naprawy.

Nie jestem pewien, ale może podejdzie z któregoś Mondeo albo Focusa (oczywiście 2,0), koszt to pewnie ok 500-1000zł... Tylko ciekawe czemu właśnie łańcuch przeskoczył (tego można by się spodziewać po pasku), może się rozciągnął, może koło na wale ma wytarte zęby... Współczuję wydatków... :sad:

blood_brother - 13 Lip 2016, 00:57
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Parzych napisał/a:
koszt to pewnie ok 500-1000zł

Parzych, w jakim świecie Ty żyjesz :P to nie Zetec :P

Jeśli chodzi o zamienność to chyba tylko jeszcze w mondeo mk3 były Durateci 2.0, ale ogólnie to rzadkie silniki. W tej chwili na allegro do mondeo najtańszy 1800zł, a "dedykowany" do ST 3200zł.
Możesz spróbować napisać do Brook co zrobiła ze swoim silnikiem. Na ostatnim zlocie obróciła panewkę, ale góra powinna być ok. Wtedy złożyłbyś z dwóch silników jeden.

Marcin - 14 Lip 2016, 11:19
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
duratec z fiesty st o ile mi wiadomo ma trochę inną głowicę (mocowanie kolektora/inny kolektor) niż focus/mondeo więc p&p nie będzie
blind227 - 16 Lip 2016, 13:21
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Zawsze można wystawić fieste tutaj na forum na handel i za zarobioną kasę kupić cywilną wersje :) Na pewno jakiś maniak się znajdzie. Na ebay głowica od st150 po regeneracji kosztuje 500 euro z wysyłką . Za naprawę głowicy w Polsce koszt będzie podobny o ile da się naprawić. A jak masz AC to można coś wykombinować :)
Parzych - 16 Lip 2016, 14:37
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
blind227 napisał/a:
jak masz AC to można coś wykombinować :)

Nie sądzę, AC obejmuje uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji lub podobnych działań zewnętrznych (obcierka parkingowa, rysy gwoździem, gradobicie) a nie uszkodzenia mechaniczne wynikłe z eksploatacji (np silnika i osprzętu, wnętrza)...

blind227 - 16 Lip 2016, 14:58
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Chyba napisałem coś wykombinować :) Polak potrafi . Tym bardziej kobieta :) zawsze można od spodu o coś zawadzić silnikiem aby pękło i już mamy uszkodzeniem wywołanym działaniem z zewnątrz. I pewnie od razu szkoda całkowita gdyż silnik więcej kosztuje niż wartość auta :) Nie takie numery ludzie robią . Tylko trzeba z głową
Jaszczur - 17 Lip 2016, 11:47
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
blind227 napisał/a:
Na ebay głowica od st150 po regeneracji kosztuje 500 euro z wysyłką . Za naprawę głowicy w Polsce koszt będzie podobny o ile da się naprawić.


Co takiego niespotykanego w tej głowicy jest, że jej naprawa aż tyle kosztuje/jest aż taka problematyczna?

blind227 - 17 Lip 2016, 14:36
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
amelinium :)
Jaszczur - 17 Lip 2016, 15:23
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
No bez jaj, jakoś inne głowice z aluminium potrafią naprawiać w rozsądnych pieniądzach a tu nagle problem...
blind227 - 18 Lip 2016, 00:30
Temat postu: Wygięte zawory fiesta st
Polecam podzwonić i popytać się dla czego tak drogo tym bardziej że nie wiadomo do końca co się z tą głowicą stało wiec trzeba być gotowym na wszystko.
Jondi - 19 Lip 2016, 21:11
Temat postu: ST - wygięte zawory
Powiem tak, silnik do mk3 można kupić za ok 1000zł. Koszt generalnego remontu przy np obróconej panewce wraz z wymianą pierścieni, obrobieniem głowic to ok 2500zł. Pytanie co jest niby nie tak z tym rozrządem i ile on kosztuje. Inna sprawa że znam mondki z tymi silnikami co mają po 600tys nastukane i rozrządy sa fabryczne... Silnik ST i 2,0 z mondeo mk3 to ta sama konstrukcja. Różnią się osprzętem (w mondeo np kolektory dolotowe maja klapki i przepustnica jest na linkę).

Mam speca od silników fordowskich (v6 rozbiera i składa z zamkniętymi oczami) ale masz do niego ok 600km...

JanuszTomek :) - 13 Kwi 2017, 06:07

Powiem wam z przykrością, że zarejestrowałem się tutaj i na [CIACH] i polecam wam rejestrację tam ponieważ jak czytam niektóre posty z tego forum to słabo mi się robi
Zrobienie tego silnika to max 1500 PLN nie licząc rozrządu oczywiście zależy ile zaworów się zgięło ale obstawiam max 2 lub 4 reszta do sprawdzenia a z dobrym silnikiem jest ciężko ponieważ to koszt około 3000 pln i nie wiesz co kupisz do tego przekładka oleje płyny uszczelki i zaraz będzie 5000 albo po prostu kup używaną głowicę na allego bo kiedyś widziałem chyba za 500 PLN
Ogólnie, nie obrażając nikogo mało tutaj ludzi co mają pojęcie o mechanice i o samochodach niestety oraz o ich obsłudze bo jak widzę wpisy lej do ST150 5w30 z forda to ręce opadają bo z takim olejem to panewkę obrócisz na 100% prędzej czy później a poza tym jak można kupić ST150 i nie zmienić panewek na coś normalnego przystosowanego do tego silnika i jego traktowania w ST bo to nie mondeo raz w roku zakręcone do odcięcia
Auto pewnie dawno zrobione ale musiałem coś napisać bo często ludzie są tutaj wprowadzani w błąd
PS AC nie obejmuje silników i mechaniki !!!!!! w jakim świecie wy żyjecie ?????
A wszystkim posiadaczom ST odradzam szukanie informacji tutaj po prostu zarejestrujcie się na [CIACH] a uzyskacie rzetelniejsze informacje na temat serwisu oraz obsługi waszych aut bo to samochody wymagające troszkę więcej uwagi niż przeciętne cywilne wersje z mniejszymi jednostkami i silnik 1.4 czy 1.6 kosztuje 500 zł więc tam można pozwolić sobie na błąd ale w ST kosztuje to już o wiele wiele więcej
Pozdrawiam i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem :)

[ Komentarz dodany przez: DemptD: 13 Kwi 2017, 12:01 ]
edytowałem, bo post zalatywał słabej jakości spamem

vegetagt - 13 Kwi 2017, 11:37

JanuszTomek :) , skoro wiesz więcej, to napisz jakieś konkrety. Bo jak widać w poprzednich postach, to zdania na temat kosztów były podzielone. Jedna osoba dzwoniła i się pytała w zakładzie, to rzucili kwotą X, druga jest zdziwiona, że X to dużo i powinno to kosztować Y.

Zawsze warto wiedzieć, czy zakład A ze swoją wyceną poleciał w kosmos, czy może zakład B zrobił nam mega promocje.

odyniec - 6 Lip 2017, 11:08
Temat postu: Re: Wygięte zawory fiesta st
Parzych napisał/a:
Gosia napisał/a:
Głowica jest do naprawy.

Nie jestem pewien, ale może podejdzie z któregoś Mondeo albo Focusa (oczywiście 2,0), koszt to pewnie ok 500-1000zł... Tylko ciekawe czemu właśnie łańcuch przeskoczył (tego można by się spodziewać po pasku), może się rozciągnął, może koło na wale ma wytarte zęby... Współczuję wydatków... :sad:

Nie podejdzie. Wałki są inne niż np. w Mondeo 2.0.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group