Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z biegami

lobo1234 - 12 Lip 2016, 10:02
Temat postu: Problem z biegami
Witam jestem posiadaczem Forda Fiesty mk3 z 1993 roku. Mam mały problem z wymienioną skrzynią biegów - manualna 5 biegowa, problem związany jest ze zmianą biegów - po rozgrzanym silniku i przejechaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu km, nasila się problem z trudnością wbicia biegu 3, zwłaszcza podczas podjazdu pod wzniesienie, zamiast trójki wpada 5, dodatkowo cała skrzynia chodzi wtedy ciężej np. ciężko przełączyć 5 bieg na 4 bieg. Sprawdzałem olej jest max, sprzęgło wymienione na nowe, proszę o ewentualne sugestie pozdrawiam
blind227 - 12 Lip 2016, 14:49
Temat postu: Problem z biegami
Może problem z regulacją tam gdzie podpinasz lewarek. A skrzynia była na pewno sprawna ? Jak coś mam sprawną na handel za 120 zł :)
lobo1234 - 12 Lip 2016, 21:08
Temat postu: Problem z biegami
raczej sprawne, nie zgrzyta, na krótszych przejazdach wchodzi gładko, zobacze ten lewarek, w kazdym razie dzieki za sugestie, co do skrzyni to propozycja z 120 zł jest oki, ale półki co to narazie się wstrzymam pozdrawiam :)
blood_brother - 13 Lip 2016, 00:50
Temat postu: Problem z biegami
Albo dziwny problem z wybierakiem, albo umierająca skrzynia. U mnie kiedyś skrzynia umarła z dnia na dzień, a objawem było, że wchodziła tylko 2 i 4, i to z trudem, żadnych zgrzytów, ani nic. Nie było możliwości wbicia innego biegu.
Ganda - 13 Lip 2016, 00:58
Temat postu: Problem z biegami
Może masz wybierak krzywy?
Ja już przywykłem, ale jak ktoś u mnie wsiada to trójki w życiu nie wbije, bo trzeba zrobić lekki ruch w prawo jakbym piątkę wrzucał.

lobo1234 - 13 Lip 2016, 07:24
Temat postu: Problem z biegami
Sprawdze ten wybierak zobaczymy dziekuję wszystkim za sugestie pozdrawiam:)
Fiestaman - 27 Lip 2016, 21:24
Temat postu: Problem z biegami
Witam Panów!
Od 11 lat siedzę w temacie Fiesta, ale dopiero trafiłem tutaj, życie.
Kolega niech sprawdzi krzyżak, znajduje się pod osłoną wybieraka. Kiedyś na trasie Kraków- Kielce zacząłem tracić biegi, ostatnie metry do warsztatu pokonałem na dwójce. Przyczyną był nie tyle wyrobiony ile przekręcający się krzyżak.
Z obserwacji i doświadczenia powiem, że Fiesta lubi jak biegi zmieniasz delikatnie, bo jak zrobisz to za szybko i z dużą siłą to nie wejdzie albo będzie zgrzytać.

Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group