Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Nierówna praca silnika i słabe hamulce

kovalek - 10 Lip 2016, 16:23
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
Dziś podczas powrotu z wakacji, zauważyłem że Fiesta bardzo nierówno pracuje na wolnych obrotach. Tak między 500 a 800 obrotów i cały czas faluje. Podczas normalnej jazdy nie idzie nic wyczuć - ładnie wkręca się na obroty. Do tego co któreś hamowanie jest twardy pedał hamulca i niska jego skuteczność. Podejrzewam jakieś lewe powietrze, ale nic nie widać na pierwszy rzut oka. Gdzie szukać problemu?

Ponadto od kilku dni przy dynamicznym ruszaniu słychać stuki (kilka stuków) dochodzących z komory silnika. Na wyższych prędkościach i przy powolnym ruszaniu wszystko jest ok. Coś jakby gdzieś coś luźno latało. Podejrzewam poduszki silnika, bo widać że są już bardzo elastyczne, ale może gdzie indziej szukać problemu. Fiesta jest na gaźniku, przewody WN były niedawno wymieniane.

blood_brother - 10 Lip 2016, 19:03
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
Jeśli chodzi o hamulce, to sprawdziłbym, czy serwo na pewno jest szczelne.
kovalek - 11 Lip 2016, 15:21
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
No i po sprawdzeniu wychodzi na to, że uszkodzone jest serwo.
Zdjąłem przewód podciśnienia od serwo i zatkałem go palcem - silnik zaczął pracować równo.
Jak się przysłucham to słychać trochę syczenie przy podłączonym przewodzie i pracującym silniku, ale dokładnie nie widać gdzie.

Czy da się to naprawić, czy trzeba wymienić całe serwo?
Czytałem, że w niektórych autach wystarczy wymiana uszczelki - pytanie gdzie ją kupić i czy są jeszcze dostępne

blood_brother - 11 Lip 2016, 17:19
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
Najprościej kupić używkę za 30-40zł i jeździć. Wymiana nie jest skomplikowana.
kovalek - 11 Lip 2016, 17:45
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
No tylko używka też może być w różnym stanie, ale trzeba będzie zaryzykować.
Rozumiem, że do wymiany nie trzeba rozszczelnić układu hamulcowego (po odkręceniu pompy od serwa, nic nie wycieknie?)

Odkręcamy pompę na dwóch śrubach, potem 4 śruby odkręcamy serwo od "stelażu" i zdjęcie zawleczki z pedału hamulca i serwo powinno wyjść?

blood_brother - 11 Lip 2016, 23:33
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
Dokładnie tak, nic nie wycieka, nie trzeba rozszczelniać układu. Musisz tylko uważać, żeby nie zgubić uszczelki z płyty grodziowej.
kovalek - 17 Lip 2016, 16:38
Temat postu: Nierówna praca silnika i słabe hamulce
Wymiana serwa pomogła. Hamulce idealne, a obroty silnika równe ;-)
Trzeba uważać, bo są dwa rodzaje serwa do roczników 89-95 (różnią się sposobem mocowania przy pedale hamulca)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group