Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.3 69km - odgłosy, dźwięk pracującego silnika, hałas

markus92 - 10 Lip 2016, 11:05
Temat postu: 1.3 69km - odgłosy, dźwięk pracującego silnika, hałas
Witam, silnik mojej fiesty wydaje dziwny dźwięk jakby ocieranie łańcucha rozrządu lub zatartego łożyska. Po zdjęciu paska wielorowkowego nic się nie zmienia, nadal hałasuje. Odgłosy od strony rozrządu, wydaje mi się że w okolicy koła pasowego wału korbowego. Mechanik u którego byłem stwierdził że to normalny dźwięk pracy silnika z łańcuchem rozrządu...Męczy mnie to bo nie wydaje mi się żeby to było normalne. Podpowiedzcie coś, czy mechanik miał racje i nie mam się czym przejmować czy jednak szukać innego warsztatu. Link do krótkiego filmu w którym nagrałem prace silnika https://www.youtube.com/w... ... e=youtu.be
lakiernik175 - 11 Lip 2016, 07:03
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
Napewno to nie jest normalna praca silnika na łańcuchu. Rypi coś i to dobrze. Jeżeli to jest z wewnatrz silnika no to jest problem. Samo rozebranie do zdiagnozowania pochłonie trochę roboczogodzin no i kasy.
markus92 - 12 Lip 2016, 19:58
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
Na forum forda jeden z użytkowników fiesty z tym samym silnikiem, napisał że jego silnik pracuje podobnie i to normalne. Sam już nie wiem, ja dopiero się zorientowałem że coś jest nie tak jak już kupiłem auto i wracałem nim do domu, nie wiem jak mogłem to przeoczyć .. Poszukam nr do poprzedniego właściciela i może on mi to trochę rozjaśni
misiek34 - 24 Lip 2016, 20:40
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
Heyka :)
Podepnę się pod temat, bo mam silnik identyczny jak Twój - pracuje tak samo identycznie i też byłem u dwóch mechaników i powiedzieli mi, że to normalna praca na rozrządzie łańcuchowym, (choć mi się to wcale nie podoba), byłem tez w ASO forda w Kielcach po zdjęciu paska napędu osprzętu stwierdzili, że to rozrząd tak hałasuje i już mam tak sobie jeździć. Mnie cały czas też to nie daje spokoju ? zastanawiam się czy nie wymienić samego napinacza może to coś zmieni :|

może ktoś ma jeszcze inne jakieś pomysły :fox:

Pozdrowionka 4all

szagrad - 25 Lip 2016, 05:57
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
Wiesz co to nie jest normalna praca, mój nie jest igiełką ale chodzi inaczej.
Jaki masz przebieg?
https://youtu.be/spr3q-gmo28

misiek34 - 26 Lip 2016, 07:40
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
szagrad napisał/a:
Wiesz co to nie jest normalna praca, mój nie jest igiełką ale chodzi inaczej.
Jaki masz przebieg?

przebieg mam nieduży około 120 kkm ale rzęzi mi od momentu zakupu i wtedy miał gdzieś tak około 67 kkm

no Twój chodzi ładnie nic nie rzęzi aż miło posłuchać- spróbuję nagrać swój i wrzucić

Pozdrowionka

szagrad - 26 Lip 2016, 14:00
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
misiek34 napisał/a:
szagrad napisał/a:
Wiesz co to nie jest normalna praca, mój nie jest igiełką ale chodzi inaczej.
Jaki masz przebieg?

przebieg mam nieduży około 120 kkm ale rzęzi mi od momentu zakupu i wtedy miał gdzieś tak około 67 kkm

no Twój chodzi ładnie nic nie rzęzi aż miło posłuchać- spróbuję nagrać swój i wrzucić

Pozdrowionka


Mamy zbliżony przebieg mam 115 tysiaków

markus92 - 27 Lip 2016, 20:37
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
misiek34 napisał/a:
przebieg mam nieduży około 120 kkm ale rzęzi mi od momentu zakupu i wtedy miał gdzieś tak około 67 kkm


Skoro przejechałeś już ok 60tyś km i nic się nie zmieniło, nic się nie stało to ja to olewam :) Mój przebieg to 87 tyś. Trzeba by to rozebrać i zobaczyć czy wszystko jest ok. Nie mam warunków do tego a nie mam zamiaru płacić mechanikom za szukanie przyczyny, która możliwe że nie jest usterką. Jesteś drugą osobą która ma tak samo, mechanicy nie widzą w tym problemu, narazie to mi wystarczy. Do czasu aż ktoś nie odkryje przyczyny tajemniczych dźwięków to nie będę się tym przejmował.

gruby907 - 8 Wrz 2016, 13:11
Temat postu: 1.3 69km-odgłosy,dźwięk pracującego silnika, hałas
odświeże temat: u mnie nie nic tak nie łupie jak u ciebie. Na twoim miejscu pojechałbym do mechanika który rozbierze ci troche silnika i obejrzy rozrzad jak to wygląda u ciebie. Bo jeśli łańcuch jest rozciągnięty i tak łupie to może ci dziure wywalić w osłonie :v
frankez - 11 Lip 2017, 18:13

Panowie
Czy od tamtego czasu Jakieś nowe informację macie Państwo na temat Łańcucha rozrządu w tym modelu Fiesty ? Ja mam podobnie ale słyszę rozrząd dopiero przy prędkości około minimum 50 km wtedy słychać szuranie, które od samego zakupu auto 105 tys nei daje mi spokoju , teraz mam przejechane 5 tys więcej i mogę powiedzieć że nie raz lub zamulać jakby nie miał siły , i taka ogólna słaba kultura pracy silnika , skaczą nie raz obroty różnie bywa

Byłem u mechanika sprawdził wszystko i jedynie powiedział że rozrząd słychać ale nie zaglądał bo za dużo rozbierania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group