Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Kierownica ciężko chodzi i nie odbija

fake4r - 2 Cze 2016, 19:32
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Hej
Z dnia na dzień w sumie zauważyłem że w pewnych położeniach kierownica stawia większy opór przy skręcaniu. Również po skręceniu nie wraca w pewnych momentach, nie prostuje kół. Czy problemem będzie krzyżak? Ewentualnie czy po jego demontażu mogę określić czy to jego wina? Czy może usterka leży głębiej w maglownicy?
Wspomagania w mojej fieście brak.

Peedro - 2 Cze 2016, 19:55
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Jak wspomagania brak to w 90% wina krzyżaka, bo te objawy na niego wskazują. Zdemontuj i sprawdź stan. Nowy kupisz już w okolicach 100 zł niezłej firmy.
yoyo72 - 2 Cze 2016, 19:55
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Krzyżak. Jak bez wspomagania to kosztuje grosze.
fake4r - 2 Cze 2016, 20:08
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Ok zdemontuje jutro i sprawdzę jak to chodzi w rękach.
Bo z drugiej strony też był od dawna mały luz na maglownicy który objawiał się stukaniem w momencie gdy jechałem po kamienistej drodze itp. ale mechanik mówił że można jeździć.
No to sprawdzimy tego krzyżaka najpierw i mam nadzieję że to to. Dzięki.

DanielŻ - 2 Cze 2016, 21:37
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Krzyżak! ^^ czasem to kwestia tego że jest wytarty a czasem można go przesmarowac i chodzi dobrze dalej ;) ale nie warto tego zostawiać jak się nie ma pewności.. kiedyś w xrce miałem taką sytuację i dobrze że stało się to na stacji benzynowej jak ruszyłem bo nagle pękł krzyzak i kierownica kręcila się w kółko a koła w miejscu ^^ gdybym jechał 100km/h gdzieś? Było by ciekawie :d
:ford:

fake4r - 3 Cze 2016, 13:39
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Zdemontowałem stary krzyżak i w jednej osi chodził bardzo lekko i super płynnie. Nawet za lekko względem nowego. A w drugiej osi stawiał straszny opór. Do tego był na nim nieduży luz. Kupiłem nowy krzyżak i zamontowałem. Nie miałem okazji dokładnie przetestować bo mam garaż w centrum i nie chciałem pchać się teraz w korki bo są godziny szczytu ale przejechałem 100m koło garażu i nie stuka już w kierownicy na kamieniach, i skręcał też bez tego oporu co przedtem. Podejrzewam że problem zażegnany. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jak przejadę się kawałek dalej to dopiszę w temacie czy wszystko ok :)
fake4r - 5 Cze 2016, 12:28
Temat postu: Kierownica ciężko chodzi i nie odbija
Dziś przejechałem 20km i jest ok. Płynnie chodzi, już nie stuka na wybojach, problem rozwiązany.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group