Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Pomoc w lokalizacji wycieku

stypek - 29 Maj 2016, 14:18
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
Pisze do was z prośbą, mianowice chodzi mi o termostat i znajdujący się pod nim taki bolec i z niego wychodzi linka która jest przymocowana do gaźnika, jak ktoś wie coś w tej sprawie proszę o pomoc. ;)
Puff - 29 Maj 2016, 22:46
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
Gaźnik? W dieslu?
stypek - 30 Maj 2016, 07:25
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
ta linka zamocowana jest przy lince obrotów, mój błąd ;)
Jaszczur - 30 Maj 2016, 10:29
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
Jeśli chodzi o to o czym myślę, to jest to termostat woskowy, służący do podnoszenia obrotów jałowych zimnego silnika.
Ciężko go wykręcić bez zdemontowania obudowy termostatu. Nie ma możliwości naprawy - trzeba kupić nowy (ew. używkę, ale nie polecam, bo używki są z reguły niesprawne).
Można w sumie bez tego jeździć.

stypek - 30 Maj 2016, 15:05
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
Dokładnie tak, w okolicy tego termostatu jest wyciek płynu chłodniczego. Dzięki za pomoc
stypek - 2 Cze 2016, 18:05
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
[attachment=0:279i1bqo]12999560_775345049231819_1345230979_o.jpg[/attachment:279i1bqo]Płyn wycieka z obudowy termostatu w miejscu połączenia bloku silnika z króćcem w którym znajduje się termostat. Co waszym zdaniem jest do wymiany?
Jaszczur - 2 Cze 2016, 18:54
Temat postu: Pomoc w lokalizacji wycieku
Trzeba sprawdzić najpierw czy śruby są tam dobrze skręcone, i czy nie są przekręcone gwinty.
Druga kwestia - to łączenie jest uszczelnione gumowym oringiem który znajduje się na termostacie - więc to też trzeba sprawdzić.
Trzecia kwestia - ten plastikowy łącznik między obudową termostatu a wężem idącym do chłodnicy też mógł pęknąć, jeśli ktoś się za bardzo przyłożył do skręcania.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group