Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK5] Swiatła LED do jazdy dziennej

sla32 - 6 Kwi 2016, 22:07
Temat postu: [MK5] Swiatła LED do jazdy dziennej
Jeśli ktoś jest zainteresowany montażem świateł LED do Fiesty to zapraszam do zapoznania się z poniższym szczegółowym opisem montażu.

Moja Fiesta z dodatkowymi światłami

Światła które wybrałem

Instrukcja instalacji

Niestety moje światła nie miały porządnych wtyczek tylko końcówki, pokazane na zdjęciu. Obciąłem je. Obcięcie przewodów było wygodne bo musiałem skrócić śruby. Kształt zderzaka nie pozwala na montaż lamp z długimi śrubami.

Żeby zamontować lampy w zderzaku trzeba dorobić uchwyty

Gotowe do montażu światła prezentują się tak

Wywierciłem otwór na śrubę 5 mm a na krawędzi stykającej się ze zderzakiem przykleiłem dwustronną taśmę

Na zderzaku wyznaczyłem linię tak żeby światła świeciły na wprost. Niestety w takim ustawieniu wystawały poza krawędź. Żeby je schować skierowałem je lekko na zewnątrz

Przykleiłem uchwyt wywierciłem w zderzaku otwór i zdemontowałem zderzak. Zderzak trzeba naciąć nożem do tapet tak żeby dało się wsunąć nakrętkę śruby.

Automatyczny przełącznik zamontowałem na taśmę dwustronną, a przewody zabezpieczyłem osłoną

Kable :
- biały - podłączyłem pod bezpiecznik F7 (dolny rząd 7 od lewej)
- czerwony - F19 (górny rząd 8 od lewej)
Samochód z włączonym światłami prezentuje się jak poniżej

Puff - 8 Kwi 2016, 16:56
Temat postu: [MK5] Swiatła LED do jazdy dziennej
Przypomnij model tychże i ew. cenę :)
sla32 - 4 Maj 2016, 00:00
Temat postu: [MK5] Swiatła LED do jazdy dziennej
Te światła nie mają modelu :ok:
Ja kupiłem takie jak na poniższej aukcji (w opisie jest słowo mercedes) za pięćdziesiąt parę złotych.
Kupowanie droższych do tak wiekowego samochodu nie ma raczej sensu.
http://allegro.pl/mocne-s... ... 30568.html

andy80 - 13 Lip 2016, 12:00
Temat postu: [MK5] Swiatła LED do jazdy dziennej
trochę dla mnie przesadzone, oczywiście bez urazy :-) ja do siebie kupiłem na http://swiatla-dzienne.pl/ światła Magneti Marelli LED DayLight, takie małe niepozorne ale świecą super

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group