Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Porysowana fiesta. Zapytanie odnośnie AC

marsoc1990 - 5 Kwi 2016, 13:23
Temat postu: Porysowana fiesta. Zapytanie odnośnie AC
Witam.
Wczoraj wracając ze sklepu do samochodu zauważyłem jak na dachu mojej fiesty siedzi kot, a z ziemi próbuje dostać sie do niego jakiś pies. Oczywiście przegoniłem je lecz juz było za późno. Niestety auto jest do okoła porysowane. W związku tym mam pytanie czy taka szkodę można zgłosić do pzu ? Mam tam ubezpieczenie AC. Proszę o pomoc.

MisiekT - 5 Kwi 2016, 14:04
Temat postu: Porysowana fiesta. Zapytanie odnośnie AC
tak, jak najbardziej kwalifikuje sie pod AC - ale, jezeli jestes w stanie znalezc wlasciciela psa I udowodnic sytuacje, wtedy odpowiada wlasciciel
Aixman - 10 Mar 2017, 15:42

To i tak nie udowodni, że to ten pies od tego właściciela. Chyba że nagrałby to albo ewentualnie miała jakichś świadków.
speeder - 13 Mar 2017, 08:37

Aixman napisał/a:
To i tak nie udowodni, że to ten pies od tego właściciela. Chyba że nagrałby to albo ewentualnie miała jakichś świadków.

Zgadzam się z kolegą - sprawa cieżka do udowodnienia.

majkel29 - 13 Mar 2017, 11:57

Tak? A to dziwne, bo ja byłem w niemal identycznej sytuacji i udowodniłem. Jak? Samochód stał na parkingu przed sklepem, który był monitorowany :) Porozmawiałem z właścicielem i użyczył nagrania z tego dnia
jkk - 7 Paź 2018, 09:38

Trochę nie stać mnie na pełne AC, ale zastanawam się nad soft AC, czyli na wybrane elementy. Pytanie czy warto włączyć w to lakier i ewentualne uszkodzenia. Niby częsta sprawa, ale jednak chyba nie jest ekstremalnie droga w ewentualnych naprawach z własnej kieszeni.
Generalnie w soft ac, można wybrać tylko te elementy, które chcemy sobie ubezpieczyć we własnym zakresie, podczas gdy inne nie są ubezpieczone. W superpolisa.pl (porównywarka ubezpieczeniowa) proponuję jeszcze sprawdzić, porównać jak to wygląd w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group