Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej

mehacz - 24 Mar 2016, 12:33
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
Czy ktoś może mi konkretnie powiedzieć czy jak kupiłem 2gą parę czujników i felg to czy musze jechać z tym do Forda w celu adaptacji tych czujników przez komputer?
pytanie nr 2. czy jak w zimie założę z powrotem te pierwsze koła to czy znów będę musiał do aso czy same się wykryją.

Obdzwoniłem chyba z 10 serwisów i w każdym mają swoją teorię i ceny które biorą chyba z saturna... (180 za samą adaptację)

Dodam tyle, że zakupiłem oryginalne czujniki : http://ford.sklep.pl/prod...T-1A180-DB.html oraz oryginalne felgi aluminiowe od fiesty: http://allegro.pl/ShowIte...ef=last-visited
Moja fiesta to auto kupione w salonie w styczniu zeszłego roku data produkcji 11.2014

proszę o wypowiedź ludzi którzy już to przerabiali/przerabiają...

mehacz - 29 Mar 2016, 11:20
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
Serio nikt,nic ? Trudno... nie ryzykując jadę dzisiaj do Forda... niestety...
bis24 - 30 Mar 2016, 20:37
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
mehacz napisał/a:
Czy ktoś może mi konkretnie powiedzieć czy jak kupiłem 2gą parę czujników i felg to czy musze jechać z tym do Forda w celu adaptacji tych czujników przez komputer?

tak
mehacz napisał/a:
oryginalne felgi aluminiowe od fiesty: http://allegro.pl/ShowIte... ... st-visited

ale ET: 37,5 to dla 14 cali

mehacz - 31 Mar 2016, 08:09
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
Byłem, założyli, pomachali jakąś różdżką i skasowali 170 zeta.
Co do ET... Jakie konsekwencje może to mieć że mam o 10 mniejsze?
Koła się kręcą, nic nie obciera....

bis24 - 31 Mar 2016, 11:18
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
mehacz napisał/a:
Jakie konsekwencje może to mieć że mam o 10 mniejsze?

może obcierać pod obciążeniem

lp1983 - 6 Kwi 2016, 21:35
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
Dobrym rozwiązaniem (ale już nie dla Ciebie, bo kupiłeś drugi komplet) jest zastosowanie czujników sklonowanych. Są one dokładną kopia twoich oryginałów. Do tego potrzebujesz znać swoje numery Id każdego z 4 lub 5 czujników w aucie. Sklonowanie numerów id sprawi że auto nie zobaczy różnicy pomiędzy kompletem letnim a zimowym.
Czujnik, który da się sklomowac to np. Alligator sens.it wyglądający tak. Warto przy okazji wiedzieć, że jesli masz koła o indeksie prędkości wyższym niż 210kmh to zalecane jest użycie zaworu skręcanego, alumimiowego.
Lista pokrycia na której znqjdziesz swoją Fieste jest tu:
https://plus.google.com/109913337783849 ... dFyXsyCGR6

Jeśli masz wolne 800-900Pln możesz pomyśleć o urządzeniu do aktywacji czujmikow i serwis który robisz w fordzie będziesz mógł wykonać samodzielnie. Potrzeba wówczas urządzenia:
https://plus.google.com/109913337783849 ... 9m55Sv5WZj

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

mehacz - 7 Kwi 2016, 15:54
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
Dzięki za info... Mam nadzieję, że się nie przyda bo w Fordzie zapewnili mnie, że machanie różdżką to jednorazowy zabieg i jak będę chciał założyć letnie to auto rozpozna czujniki automatycznie....
Wszystko oczywiście w teorii... przekonam się w październiku/listopadzie i dam znać ;)

maxon - 18 Lip 2016, 10:26
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS Fiesta MK7 po lifcie
W wawie w ASO programowanie czujników 25zł + 50zł montaż... trochę dużo te 170?
mehacz - 20 Lip 2016, 13:28
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
170 zeta to założenie czujników na alusy, założenie gumek na alusy, wyważenie, przykręcenie i adaptacja z komputerem
mehacz - 4 Lis 2016, 07:57
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
mehacz napisał/a:
Dzięki za info... Mam nadzieję, że się nie przyda bo w Fordzie zapewnili mnie, że machanie różdżką to jednorazowy zabieg i jak będę chciał założyć letnie to auto rozpozna czujniki automatycznie....
Wszystko oczywiście w teorii... przekonam się w październiku/listopadzie i dam znać ;)

Jestem po przełożeniu kół. Po 3 km wyskoczył mi komunikat usterka czujnika. Zresetowałem komunikat z poziomu komputera wyrównaj ciśnienie czy cos w ten deseń, komunikat zniknął i jest git. Także nie trzeba za każdym razem po zmianie do ASO... Jedyny plus...

bis24 - 4 Lis 2016, 12:25
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
mehacz napisał/a:
Zresetowałem komunikat z poziomu komputera wyrównaj ciśnienie czy cos w ten deseń, komunikat zniknął i jest git.

a ile przejechałeś po resecie?

mehacz - 4 Lis 2016, 13:47
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
36 KM
bis24 - 4 Lis 2016, 13:50
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
czasem i przy 100 potrafi się jeszcze zapalić :)
mehacz - 4 Lis 2016, 14:03
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
Czyli co bez ASO sie nie obejdzie czy jeszcze jeden restart i jest git?
bis24 - 4 Lis 2016, 14:45
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
musisz popróbować zanim wydasz pieniądze :)
barcik - 4 Lis 2016, 15:34
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
lp1983 napisał/a:
Dobrym rozwiązaniem (ale już nie dla Ciebie, bo kupiłeś drugi komplet) (...)

Tylko sztuka czujnika 180zł w porównaniu do 130zł oryginału fordowskiego. Plus jeszcze programowanie lub
urządzenie do aktywacji. Czy tak bardzo to się opłaca?

mehacz - 7 Lis 2016, 08:34
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
http://www.ford-esklep.pl... ... -FORD/4380

Jak coś to nie 130 a 106 jest wielkie PROMO !

Homer65pl - 7 Lis 2016, 10:29
Temat postu: [MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
Potwierdzam - zamówiłem komplet za 424,00 w środę o 17.00 , otrzymałem w piątek o 15.15 - dostawa darmowa jeśli wybierzesz odpowiedniego kuriera :jupi:
mehacz - 10 Mar 2017, 15:58

Odkopię temat i zadam pytanie z innej beczki... Czy nasze fiesty jak ubędzie powietrze, pokazują w którym kole jest go mniej? Czy ogólnie że mało powietrza? Ogólnego menu jak w oplach które non stop pokazują wartości ciśnienia nie znalazłem więc... Wiem, że najprościej było by spuścić powietrze i się samemu przekonać, ale może ktoś się już z czymś takim spotkał...
Mars - 10 Mar 2017, 20:36

W mojej pomiar jest z ABS'u i pojawia się tylko komunikat na wyświetlaczu o niskim ciśnieniu powietrza w kole oraz zapala kontrolka. Nie ma wskazania konkretnego koła
mehacz - 11 Mar 2017, 09:37

No u mnie niestety już są w każdym kole... I o tego rodzaju fiesty mi chodzi...
PrzemKo80 - 11 Mar 2017, 13:20

Ja mam dwa komplety kół:

lato 15 cali alu z oryginalnymi czujnikami
zima 15 cali stalowe z oryginalnymi czujnikami

Z tego co zrozumiałem to przekłada polega na założeniu kompletu kół, napompowaniu do ustalonej wartości i zaprogramowaniu jej w menu. I tyle.

mehacz - 13 Mar 2017, 10:24

Jeżeli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, to z tego co ja wiem, najpierw musisz jechać do Forda żeby doprogramowali Ci do komputera drugi komplet czujników (później już tylko przekładka i resetowanie guzikiem w komputerze)
PrzemKo80 - 13 Mar 2017, 22:15

mehacz napisał/a:
Jeżeli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, to z tego co ja wiem, najpierw musisz jechać do Forda żeby doprogramowali Ci do komputera drugi komplet czujników (później już tylko przekładka i resetowanie guzikiem w komputerze)


Oryginalnie założone były stalówki więc pewnie zaprogramowane.
Przy zakupie zamieniłem na oryginalne alufelgi i pewnie też te doprogramowali tak myślę.
Wyjdzie na jesień :greenpeace:

domrek - 25 Mar 2017, 12:30

Czy ktoś może wie czy w ogóle trzeba montować te czujniki do dodatkowych kół. Co się tak naprawdę może stać jak w letnich będę je miał a zimowe koła będę bez czujników? Zapali się tylko kontrolka o błędzie czujników czy coś więcej? Jeśli tylko kontrolka to jaki problem przejeździć z nią zimę, która jest przecież z roku na rok coraz krótsza. Chyba, że coś więcej się ma zadziać.... tylko co?
PrzemKo80 - 25 Mar 2017, 16:13

domrek napisał/a:
Czy ktoś może wie czy w ogóle trzeba montować te czujniki do dodatkowych kół. Co się tak naprawdę może stać jak w letnich będę je miał a zimowe koła będę bez czujników? Zapali się tylko kontrolka o błędzie czujników czy coś więcej? Jeśli tylko kontrolka to jaki problem przejeździć z nią zimę, która jest przecież z roku na rok coraz krótsza. Chyba, że coś więcej się ma zadziać.... tylko co?


Zapewne przy załączaniu się kontrolki za każdym razem będziesz miał powiadomienie dźwiękowe ( to można wyłączyć w menu ). Jak w czasie jazdy nie wiem. Czy nie będzie powtarzać co jakiś czas. Wydaje mi się że oprócz tego raczej nic nie będzie.
Ale nowy jestem, mogę się jeszcze mylić :rotfl:

MisiekT - 25 Mar 2017, 21:58

możesz jeździć z błędem jak Ci nie przeszkadza, co najwyżej diagnosta przy przeglądzie krzywo na Ciebie spojrzy
mehacz - 26 Mar 2017, 16:41

Wczoraj wymieniłem koła z zimowych na letnie. Dziś po przejechaniu 15 km zapaliła się awaria czujników serwis! - skasowałem i po kolejnych 15 km znów to samo. Morał z tego jest taki że komputer nie pamięta drugiego kompletu i trzeba jutro jechać do forda ponownie je zaprogramować. Tylko nie wiem jakim cudem ale jak zmieniałem z letnich na zimowe to wyskoczył mi komunikat ale jak zrestartowałem to już się więcej nie pojawił... (zmiana była z programowanego dokupionego kompletu przez forda na te które miałem pierwotnie jak wyjechałem z salonu... ) Jutro podjadę do serwisu i dam znać co i jak...
maxon - 27 Mar 2017, 13:45

Trochę to dziwne, bo jak zmieniałem z letnich na zimowe to nie musiałem programować, po prostu założyłem i samochód rozpoznał je bez problemu. Nie zmieniałem jeszcze w drugą stronę ale skoro wcześniej nie grzebałem się w programowanie to i teraz nie powinno być potrzeby... oryginalne tpms montowałeś?
PrzemKo80 - 27 Mar 2017, 14:07

Sam się teraz zastanawiam jak będzie u mnie na jesień. Oryginalnie były stalówki czyli już zaprogramowane ale przy zakupie auta dołożyli mi oryginalne aluminiowe z nowym oryginalnym kompletem tpms i też je zaprogramowali. Stalowe plus zimówki na jesień zobaczymy jak wyjdzie hmm.
mehacz - 27 Mar 2017, 18:10

maxon napisał/a:
... oryginalne tpms montowałeś?

Oryginały ze strony ford.sklep.pl

Piszę bo stała się dziwna sytuacja. Dziś rano jadąc do pracy błąd się zapalił i świecił cały czas (37KM - nie kasowałem) więc zadzwoniłem do forda i się umówiłem na środę na diagnozę WTF... Po pracy wsiadłem i też się pokazał błąd (też nie kasowałem) ale po drodze zajechałem na zakupy i zgasiłem auto. Po powrocie i przekręceniu kluczyka ku mojemu zdziwieniu nie usłyszałem już 3 beepów i błąd zniknął sam... Ujechałem od tego czasu raptem 10 KM. Zobaczę jutro jak będę jechał do pracy ale wg. mnie komputer sobie przypomniał że ma zaprogramowaną 2 parę i w końcu załapały...

Ale czemu z takim opóźnieniem?

Moja teoria: Wygląda to tak jak by komp odpytywał zimowe czuje których oczywiście nie znalazł i olewał letnie. Aż w końcu sobie przypomniał że ma 2 komplet i zaczaił... Miał ktoś taką sytuację?

maxon - 28 Mar 2017, 15:33

jak zmieniałem z letnich na zimowe to przez jakieś 10km miałem błąd czujników, ale potem zatrybił
PrzemKo80 - 31 Paź 2017, 18:45

Jestem dzisiaj po wymianie kół na zimowe. Dwa komplety czujników.
ZERO problemów z nowymi czujnikami na kołach zimowych. Póki co wszystko ok.

Mars - 1 Lis 2017, 15:59

Podepnę się.
Jeśli kupię nową fiestę ze zwykłymi felgami stalowymi ( np. wersja Trend ), to będą one miały czujniki ciśnienia w wentylu? Jeśli dokupię alufelgi bez czujników, to ciągle będzie alarm?

PrzemKo80 - 1 Lis 2017, 16:17

Mars napisał/a:
Jeśli kupię nową fiestę ze zwykłymi felgami stalowymi ( np. wersja Trend ), to będą one miały czujniki ciśnienia w wentylu?


Nowa fiesta z salonu tak. Czujniki są razem z felgami stalowymi. Jak w lutym kupowałem miałem to samo. Ale ja kupiłem u nich alusy, dokupiłem od razu czujniki do nich i za darmo dograli mi do pamięci auta drugi komplet czujników.

Mars napisał/a:
Jeśli dokupię alufelgi bez czujników, to ciągle będzie alarm?


Dokładnie. Stąd raczej musisz mieć drugi komplet czujników.

Mars - 1 Lis 2017, 16:51

Da radę przełożyć te czujniki z felg stalowych do alufelg? Słyszałem, że trzeba sprawdzić, czy nie są za krótkie. Ile kosztuje komplet tych czujników w ASO razem z programowaniem?
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi. Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?

PrzemKo80 - 1 Lis 2017, 21:12

Mars napisał/a:
Ile kosztuje komplet tych czujników w ASO razem z programowaniem?


Jak dobrze pamiętam za komplet czujników do mk7 zapłaciłem chyba 500 zł. Programowanie w cenie bo na alusy założyłem letnie opony ze stalówek. A na stalowe felgi opony zimowe które udało mi się wyciągnąć od forda gratis. Stąd mam dwa komplety już zaprogramowane w chwili zakupu.

Mars napisał/a:
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi.


Czujniki obowiązkowe od listopada 2014 roku. Czyli u Ciebie brak.

Mars napisał/a:
Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?


Tego nie wiem. Do mk8 być może inne czujniki, być może pasują od mk7 czyli te same. Zapytaj w aso.

Mars - 2 Lis 2017, 10:49

PrzemKo80 napisał/a:

Mars napisał/a:
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi.


Czujniki obowiązkowe od listopada 2014 roku. Czyli u Ciebie brak.

Mars napisał/a:
Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?


Tego nie wiem. Do mk8 być może inne czujniki, być może pasują od mk7 czyli te same. Zapytaj w aso.


To, że nie mam czujników, to ja wiem. Pytam, czy do tych moich alufelg z 2013r. można założyć czujniki ciśnienia ( te ze stalówek wersji SYNC Edition MK8 lub nowe ). Mam MK7 po lifcie z 2013r. a od 2014r. zaczęto stosować te czujniki. Zmieniono również alufelgi 15', aby włożyć te czujniki, czy to w ogóle nie ma znaczenia? Na stronie Ford.sklep.pl twierdzą, że czujniki do MK8 są ciut inne niż do MK7, ale za to pasują do felg stalowych i aluminiowych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group