Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z kołami przy skręcaniu-ktoś pomoże?

Serek_7 - 1 Mar 2016, 13:07
Temat postu: Problem z kołami przy skręcaniu-ktoś pomoże?
Witam
Od 6 miesięcy jestem w posiadaniu Fiesty MK 5 1,3 z 2001r i mam problem z przednimi kołami podczas zawracania lub manewrów parkingowych.
Mianowicie przy małej prędkości podczas zawracania lub parkowania przednie koła się nie toczą równomiernie po jezdni tylko mam wrażenie jakby się przesuwały(jakby ktoś ciągnął przód auta w bok),przy śliskiej nawierzchni jest gorzej.Na stacji diagnostycznej amortyzatory wyszły ok i całe zawieszenie też,jedynie wymiany wymagały tuleje wahaczy przednich.Tuleje zostały wymienione ale objaw nadal występuje.Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?Miałem już dużo aut w posiadaniu ale takiego objawu nie spotkałem.

m-c-ool - 1 Mar 2016, 13:36
Temat postu: Problem z kołami przy skręcaniu-ktoś pomoże?
Może by trzeba było sprawdzić geometrię/zbieżność ew. Ustawić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Serek_7 - 1 Mar 2016, 13:39
Temat postu: Problem z kołami przy skręcaniu-ktoś pomoże?
Właśnie też nad tym się zastanawiałem ale już nie raz jeździłem autem ze złą zbieżnością i pływało dosłownie po drodze ale takich objawów nie było.
m-c-ool - 1 Mar 2016, 16:18
Temat postu: Problem z kołami przy skręcaniu-ktoś pomoże?
To moze byc sporo rzeczy, moze mechanizm różnicowy , moze cos z końcówkami . Podnies auto z jednejstrony wrzuć bieg puść powoli sprzęgło i zobacz czy auto nieprubuje odjechać i czy to kolo u gury się kręci. Ew poruszaj kierownica czy cos stuka albo ma luzy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group