Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Dolne Halogeny

'bijacz - 16 Lut 2016, 15:04
Temat postu: Dolne Halogeny
Witajcie, ogólnie mam fieste przed fl, była ona bez halogenów, obecnie wstawiłem nowy poliftowy zderzak z otworami na halogeny i takowe również zakupiłem, teraz potrzebuje wiązki pod nie i czy bd pasowały od wersji przed fl, co dodatkowego musze zrobić aby to wszystko scalić i aby działało jak należy?
Tobol - 16 Lut 2016, 16:47
Temat postu: Dolne Halogeny
Przełącznik pod halogeny przednie, wiązka halogenów wtyczke masz ukrytą musisz poszukać w okolicach pasa przedniego. I 1 kabelek z przełącznika do kostki w prawym progu przy drzwiach i jeżeli chcesz kontrolkę 2 kabel z przełącznika do licznika :) wsio.
David1n - 16 Lut 2016, 16:48
Temat postu: Dolne Halogeny
Halogeny są te same made in Valeo :D
Wiązka będzie pasowała.
Do wymiany przełącznik świateł na wersje z halogenami przód, bądź sobie dorobić jakiś pstryczek :D

'bijacz - 16 Lut 2016, 20:32
Temat postu: Dolne Halogeny
Wiedziałem że można na Was liczyć. Wielkie dzięki, można zamknąć.
pszczolek37 - 2 Sty 2017, 15:15
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
'bijacz napisał/a:
Witajcie, ogólnie mam fieste przed fl, była ona bez halogenów, obecnie wstawiłem nowy poliftowy zderzak z otworami na halogeny i takowe również zakupiłem, teraz potrzebuje wiązki pod nie i czy bd pasowały od wersji przed fl, co dodatkowego musze zrobić aby to wszystko scalić i aby działało jak należy?


Nie masz problemu z wkręcaniem haka do holowania? Pytam bo chce wymienić zderzak przedni, mam model z 2003 i też zastanawiam się użyciem tego z wersji po liftingu, gdzie zamiast halogenów wstawiłbym światła do jazdy dziennej.

http://www.ford-esklep.pl...ow-komplet/4714

Możliwe jest takie rozwiązanie? Ktoś próbował?

szagrad - 8 Kwi 2017, 17:26

Jak się demontuje przełącznik świateł w mk6 przed liftem,
dorzuciłem halogeny bo instalacja była doprowadzona do zderzaka fabrycznie i ni hu hu nie wiem jak wyciągnąć przełącznik.
W dziale manual jest poradni ale już nie aktywne linki
ma ktoś?

Parzych - 8 Kwi 2017, 21:01

pszczolek37 napisał/a:
Nie masz problemu z wkręcaniem haka do holowania?
Zderzaki przed i po lifcie mają zaślepki w tym samym miejscu, zderzaki w S i ST przed i po lifcie się nie zmieniły...
pawel182 - 14 Maj 2017, 17:26
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
Tobol napisał/a:
Przełącznik pod halogeny przednie, wiązka halogenów wtyczke masz ukrytą musisz poszukać w okolicach pasa przedniego. I 1 kabelek z przełącznika do kostki w prawym progu przy drzwiach i jeżeli chcesz kontrolkę 2 kabel z przełącznika do licznika :) wsio.


Nie wszystkie mają schowaną wtyczkę w okolicach przedniego pasa.
Ps. po co aż dwa kabelki do licznika? <???>

slawomirro - 14 Maj 2017, 23:13
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="pawel182"]
Tobol napisał/a:

Ps. po co aż dwa kabelki do licznika? <???>


Może do kontrolki albo halogenów, albo świateł dziennych, w zależoności o instalacji?

pawel182 - 17 Maj 2017, 13:39
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="slawomirro"]
pawel182 napisał/a:
Tobol napisał/a:

Ps. po co aż dwa kabelki do licznika? <???>


Może do kontrolki albo halogenów, albo świateł dziennych, w zależoności o instalacji?


Do sygnalizacji włączenia halogenów potrzebny jest tylko jeden. Po co drugi... <???> chyba się coś koledze po prostu pomyliło...

slawomirro - 17 Maj 2017, 21:48
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="pawel182"]
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Tobol napisał/a:

Ps. po co aż dwa kabelki do licznika? <???>


Może do kontrolki albo halogenów, albo świateł dziennych, w zależoności o instalacji?


Do sygnalizacji włączenia halogenów potrzebny jest tylko jeden. Po co drugi... <???> chyba się coś koledze po prostu pomyliło...


Na desce rozdzielczej w zegarach są dwie kontrolki. Jedna od halogenów, druga od świateł dziennych. Te były w opcji instalacyjnej, ale konia z rzędem temu kto ma fabryczną instalację. Jednak zarówno na desce rozdzielczej, z skrzynce bezpieczników oraz instalacji wiązki możliwość dołączenia fabrycznych świateł dziennych jest.
Wszystkie osoby co chcą mieć dzienne światła wywalają halogeny i montują dzienne. Z jakis powodów jednak dzienne światła obsługują bezpieczniki aż dwa dodatkowe, niezależnie od halogenów. Wydaje mi się, że fabrycznie można było mieć halogeny i dzienne równocześnie. Jeden kabelek więc by szedłdo żaróweczki od halogenó, drugi do żaróweczki od świateł dziennych/mijania.

pawel182 - 24 Maj 2017, 19:13
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="slawomirro"]
pawel182 napisał/a:
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Tobol napisał/a:

Ps. po co aż dwa kabelki do licznika? <???>


Może do kontrolki albo halogenów, albo świateł dziennych, w zależoności o instalacji?


Do sygnalizacji włączenia halogenów potrzebny jest tylko jeden. Po co drugi... <???> chyba się coś koledze po prostu pomyliło...


Na desce rozdzielczej w zegarach są dwie kontrolki. Jedna od halogenów, druga od świateł dziennych. Te były w opcji instalacyjnej, ale konia z rzędem temu kto ma fabryczną instalację. Jednak zarówno na desce rozdzielczej, z skrzynce bezpieczników oraz instalacji wiązki możliwość dołączenia fabrycznych świateł dziennych jest.
Wszystkie osoby co chcą mieć dzienne światła wywalają halogeny i montują dzienne. Z jakis powodów jednak dzienne światła obsługują bezpieczniki aż dwa dodatkowe, niezależnie od halogenów. Wydaje mi się, że fabrycznie można było mieć halogeny i dzienne równocześnie. Jeden kabelek więc by szedłdo żaróweczki od halogenó, drugi do żaróweczki od świateł dziennych/mijania.


Według opisu założyciel tematu ma Fiestę z 2004 raku czyli przed FL a te nie miały kontrolki świateł mijania ani dziennych.
Światła dzienne w Fieście MK6 to zwyczajne światła mijania, których moc była ograniczona chyba do 70-80% stąd te dodatkowe bezpieczniki oraz rezystory. Światła dzienne nie miały nic wspólnego z halogenami.

vegetagt - 24 Maj 2017, 19:32

jednej rzeczy nie rozumiem: skąd dwa kabelki do licznika? W zacytowanym poście przeciez było "jeden kabel z przełącznika do kostki, drugi kabel z przełącznika do licznika" :>
slawomirro - 25 Maj 2017, 00:46
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:
Światła dzienne w Fieście MK6 to zwyczajne światła mijania, których moc była ograniczona chyba do 70-80% stąd te dodatkowe bezpieczniki oraz rezystory. Światła dzienne nie miały nic wspólnego z halogenami.


Teraz to Ty mnie zadziwiłeś, skąd to wziąłeś?


Fiesty mają dodatkową instalację elektryczną przy halogenach, sam tak mam.
Są dwa kable ślepo zakończone tuż przy halogenach, które mam z jednej i drugiej strony. Całość gdzieś ginie w gąszczu wiązki. Do jakich więc świateł miałby by być te przewody? Już na forum się ludzie o to pytali i nie było odpowiedzi, bo temat jest stary. Dla mnie to jest dzis oczywiste, że osobna wiązka do dziennych w miejscu halogenów i osobna do halogenów. Chyba że znasz inne przeznaczenie tego okablowania.

ShpxLbh - 25 Maj 2017, 12:50
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
Też mam taką wiązkę przy zderzaku i zastanawiam się czy nie kupić sobie halogenów, tylko chyba musiałbym wymienić włącznik świateł na jakiś inny, kwestia czy wtedy będzie pasowało czy nie :)


slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Światła dzienne w Fieście MK6 to zwyczajne światła mijania, których moc była ograniczona chyba do 70-80% stąd te dodatkowe bezpieczniki oraz rezystory. Światła dzienne nie miały nic wspólnego z halogenami.


Teraz to Ty mnie zadziwiłeś, skąd to wziąłeś?


Fiesty mają dodatkową instalację elektryczną przy halogenach, sam tak mam.
Są dwa kable ślepo zakończone tuż przy halogenach, które mam z jednej i drugiej strony. Całość gdzieś ginie w gąszczu wiązki. Do jakich więc świateł miałby by być te przewody? Już na forum się ludzie o to pytali i nie było odpowiedzi, bo temat jest stary. Dla mnie to jest dzis oczywiste, że osobna wiązka do dziennych w miejscu halogenów i osobna do halogenów. Chyba że znasz inne przeznaczenie tego okablowania.

pawel182 - 27 Maj 2017, 17:38
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Światła dzienne w Fieście MK6 to zwyczajne światła mijania, których moc była ograniczona chyba do 70-80% stąd te dodatkowe bezpieczniki oraz rezystory. Światła dzienne nie miały nic wspólnego z halogenami.


Teraz to Ty mnie zadziwiłeś, skąd to wziąłeś?


Fiesty mają dodatkową instalację elektryczną przy halogenach, sam tak mam.
Są dwa kable ślepo zakończone tuż przy halogenach, które mam z jednej i drugiej strony. Całość gdzieś ginie w gąszczu wiązki. Do jakich więc świateł miałby by być te przewody? Już na forum się ludzie o to pytali i nie było odpowiedzi, bo temat jest stary. Dla mnie to jest dzis oczywiste, że osobna wiązka do dziennych w miejscu halogenów i osobna do halogenów. Chyba że znasz inne przeznaczenie tego okablowania.


Jeśli dobrze zrozumiałem to z tego co piszesz to albo masz halogeny albo dzienne? A co w przypadku gdybyś chciał mieć i halogeny i światła dzienne? Nie spotkałem się z halogenami na dwie żarówki.
To co pisałem tyczyło się modelu przed FL.

slawomirro - 28 Maj 2017, 10:09
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem to z tego co piszesz to albo masz halogeny albo dzienne? A co w przypadku gdybyś chciał mieć i halogeny i światła dzienne? Nie spotkałem się z halogenami na dwie żarówki.


mam obecnie halogeny + wiązkę rezerwową pod światła dzienne

pawel182 - 29 Maj 2017, 08:18
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem to z tego co piszesz to albo masz halogeny albo dzienne? A co w przypadku gdybyś chciał mieć i halogeny i światła dzienne? Nie spotkałem się z halogenami na dwie żarówki.


mam obecnie halogeny + wiązkę rezerwową pod światła dzienne



Czyli możesz podłączyć albo halogeny albo dzienne? Trochę to dziwne i nie logiczne... Wtyczki są takie same jak do halogenów?

slawomirro - 29 Maj 2017, 10:43
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:
Czyli możesz podłączyć albo halogeny albo dzienne? Trochę to dziwne i nie logiczne... Wtyczki są takie same jak do halogenów?


Nie mam jak tam zrobić zdjęcia. Mam halogeny w Fieście i obok przy każdym wiszą spięte i zaizolowane po dwa na każdą stronę przewody. Nie kończą się te przewody żadną wtyczką.

Także w wiązce przewodów koło skrzynki bezpieczników mam kilka kabli które są zaizolowane i nie podłączone nigdzie. A u mnie jest miejsce rezerwy na światła dzienne (oraz na tylną zapaliczkę oraz hak i przyczepę - ale tu nie mam wiązek przeprowadzonych).

pawel182 - 31 Maj 2017, 19:18
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Czyli możesz podłączyć albo halogeny albo dzienne? Trochę to dziwne i nie logiczne... Wtyczki są takie same jak do halogenów?


Nie mam jak tam zrobić zdjęcia. Mam halogeny w Fieście i obok przy każdym wiszą spięte i zaizolowane po dwa na każdą stronę przewody. Nie kończą się te przewody żadną wtyczką.

Także w wiązce przewodów koło skrzynki bezpieczników mam kilka kabli które są zaizolowane i nie podłączone nigdzie. A u mnie jest miejsce rezerwy na światła dzienne (oraz na tylną zapaliczkę oraz hak i przyczepę - ale tu nie mam wiązek przeprowadzonych).


Masz ten samochód od nowości?

slawomirro - 31 Maj 2017, 20:21
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:
Masz ten samochód od nowości?


Nie, w kwietniu ubiegłego roku sprowadziłem spod Hamburga.
A jeśli pytasz, czy to nie przeróbka czyjaś, to wątpię. Auto to wersja całowicie pełna, dosłownie brakuje z listy wyposażenia owych dziennych świateł, haka do przyczepy, kontrolki niezapiętych pasów i opcji dla palących. Poza tym ma wszystkie dodatki.

pawel182 - 2 Cze 2017, 20:30
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Masz ten samochód od nowości?


Nie, w kwietniu ubiegłego roku sprowadziłem spod Hamburga.
A jeśli pytasz, czy to nie przeróbka czyjaś, to wątpię. Auto to wersja całowicie pełna, dosłownie brakuje z listy wyposażenia owych dziennych świateł, haka do przyczepy, kontrolki niezapiętych pasów i opcji dla palących. Poza tym ma wszystkie dodatki.


Obstawiam, że to przeróbka. Nie spotkałem się aby Ford zostawiał zaizolowane przewody. Jeśli już coś ciągną wiązki zakończone są wtyczkami.

slawomirro - 2 Cze 2017, 22:46
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="pawel182"]
slawomirro napisał/a:

Obstawiam, że to przeróbka. Nie spotkałem się aby Ford zostawiał zaizolowane przewody. Jeśli już coś ciągną wiązki zakończone są wtyczkami.


Nie widziałem przewodów z przeróbki, które by komuś się chciało wpleść je mozolnie i dokładnie w wiązkę elektryczną i z wiązką prowadzić do skrzynki bezpieczników.

pawel182 - 2 Cze 2017, 23:09
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
[quote="slawomirro"]
pawel182 napisał/a:
slawomirro napisał/a:

Obstawiam, że to przeróbka. Nie spotkałem się aby Ford zostawiał zaizolowane przewody. Jeśli już coś ciągną wiązki zakończone są wtyczkami.


Nie widziałem przewodów z przeróbki, które by komuś się chciało wpleść je mozolnie i dokładnie w wiązkę elektryczną i z wiązką prowadzić do skrzynki bezpieczników.


To inaczej: oryginalne wiązki mają oznaczenia fordowskie. Twoje mają?
Może to jakiś zestaw był dokładany...?
Teoretycznie jest sposób na sprawdzenie tego: podjedz do ASO i po numerze VIN powinni wszystko wiedzieć. Może nawet będą mieli rysunek tej wiązki.

slawomirro - 3 Cze 2017, 00:10
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:


To inaczej: oryginalne wiązki mają oznaczenia fordowskie. Twoje mają?
Może to jakiś zestaw był dokładany...?
Teoretycznie jest sposób na sprawdzenie tego: podjedz do ASO i po numerze VIN powinni wszystko wiedzieć. Może nawet będą mieli rysunek tej wiązki.


Spytam się w poniedziałek w warsztacie Forda (nie ASO). Jadę, bo coś mi strzeliło (dosłownie, jak wystrzał) w zawieszeniu i buja mi tył potężnie i dziwnie resoruje.

pawel182 - 7 Cze 2017, 19:26
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
slawomirro napisał/a:
pawel182 napisał/a:


To inaczej: oryginalne wiązki mają oznaczenia fordowskie. Twoje mają?
Może to jakiś zestaw był dokładany...?
Teoretycznie jest sposób na sprawdzenie tego: podjedz do ASO i po numerze VIN powinni wszystko wiedzieć. Może nawet będą mieli rysunek tej wiązki.


Spytam się w poniedziałek w warsztacie Forda (nie ASO). Jadę, bo coś mi strzeliło (dosłownie, jak wystrzał) w zawieszeniu i buja mi tył potężnie i dziwnie resoruje.


Może sprężyna w zawieszeniu z przodu...? ;-)

slawomirro - 8 Cze 2017, 00:05
Temat postu: Re: Dolne Halogeny
pawel182 napisał/a:
Może sprężyna w zawieszeniu z przodu...? ;-)


Wina była sprężyna, ale w lewym tyle. Wysunęła się z mocowania, poprawione i cisza.

btw o wiązce nic nie wiem, bo to nie elektryk, tylko mechanik zajmował się autem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group