Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie

stypek - 27 Sty 2016, 23:10
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
Witam, pisze do Was w sprawie mojego fordzika, otóż kupiłem ją jakoś tydzień temu za 1500zł wiadomo za tą cenę nie ma czego się spodziewać, ale mniejsza z tym chodzi mi o to że po kupnie wymienione zostały płyny,filtry,oleje,przewody hamulcowe na tył, tylne szczęki, hamulec ręczny, akumulator, dwie opony zimowe, felga stalowa, mechanicznie samochód jest dobry, tylko jeszcze muszę zrobić zbieżność kół. Stan wizualny budzi zastrzeżenia, maska wgięta, prawy błotnik też i pod lewą tylną szybą także wgięcie, wiadomo samochód ma swoje lata i mam do Was wielką prośbę moglibyście podradzić mi co dalej mam robić? Czy sprzedawać go, czy już się nie opłaca? Bo już pieniądze poświęcone na ten samochód przewyższają cenę tego samochodu jak go kupowałem. Doradźcie rozsądnie jak dalej postępować. Wielkie dzięki. Pozdrawiam
vegetagt - 27 Sty 2016, 23:16
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
jakiej odpowiedzi oczekujesz? Obsługa auta kosztuje podobnie, bez róznicy czy auto jest warte 500zł czy 10tys...
Puff - 28 Sty 2016, 01:01
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
Dziwny post. Kupiłeś auto, kasę wpakowałeś i teraz pytasz nas co dalej. Zapewne blacharki się u speca robić nie opłaca, bo możesz tam zostawić kolejny tysiak. Jak nie gnije, olać i jeździć. Prędzej cała buda zgnije niż silnik padnie (tylko dbaj o wymiany płynów i filtrów, zwłaszcza filtra paliwa).
stypek - 28 Sty 2016, 11:18
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
dzięki, te słowa chciałem usłyszeć, od razu wiedziałem że jak się wsadzi więcej pieniędzy niż samochód jest wart to trzeba będzie dalej nim jeździć, ale siostra powiedziała żeby zrobić go i sprzedać, a to błędne myślenie. Bo i tak zapewne nie odzyskam pieniędzy włożonych w to autko. Wielkie dzięki
Puff - 28 Sty 2016, 12:18
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
Nigdy nie odzyskasz kolego. Nigdy. Odzyskują tylko typowi handlarze. Ściągnie złom warty 8000, wsadzi 4000 i puści za 18000, a ktoś mu jeszcze ręce będzie całował, nie wiedząc o braku poduszek, aucie składanym z 2, zostawiającym 4 ślady z przebiegiem 360'000 zamiast obiecanych 160'000.

Ja do swojego padła wsadziłem w ciągu 7 lat mniej więcej 4-krotność jego wartości w dniu zakupu. A obecnie jest wg Eurotaxu warte mniej niż 1/3 tego, co zapłaciłem przy kupnie. Nikt rzecz jasna nie każe tak robić, ale mój przykład pokazuje, że jak chcesz (i jest to Twoje hobby), to auto wchłonie każdą ilość pieniędzy, jaką posiadasz. Natomiast kosztami "na wejście" typu oleje, filtry, ew. rozrząd, przejmować się nie należy. To jest standard. Tak jak u wielu ludzi 2 komplet kół (na zimę lub lato, zależy kiedy kupują).

stypek - 28 Sty 2016, 13:06
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
Dobrze mówisz Puff, jeszcze raz dzięki :)
modell1 - 30 Sty 2016, 11:00
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
No a po jakimś czasie stwierdzisz że to idealne auto. Nie psuję a jak coś trzeba zrobić to zapłacisz grosze. Po woli poznasz co i jak i sam zrobisz a wtedy masz mnóstwo $$ w kieszeni :-P
stypek - 30 Sty 2016, 14:44
Temat postu: Ford Fiesta 1.8 D 99r zajrzyjcie
dzięki za dobre słowo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group