Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Wymiana dowodu rejestracyjnego

TSRules - 25 Sty 2016, 18:48
Temat postu: Wymiana dowodu rejestracyjnego
Wymiana dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na pieczątki przeglądu
Bardzo często w urzędach kroją o dodatkowe dwie dychy na dowód tymczasowy, który nie jest potrzebny -> wystarczy adnotacja na starym dowodzie, że jest w trakcie wymiany.
W moim przypadku również kobitka próbowała mi wmówić że jest inaczej, nie dałem sie i we wniosku zakreśliłem, że nie ubiegam się o dowód tymczasowy - efekt taki że zapłaciłem tylko 54 zł.
Niby kasa nie duża ale zawsze 4-5 litrów paliwa za free, nie dajmy sie okradać ;)
pozdrawiam

Ganda - 25 Sty 2016, 18:55
Temat postu: Wymiana dowodu rejestracyjnego
Halo, halo - jakie 4 litry. Tosz to prawie 9!

Ale dzięki za poradę, nie wiedziałem.

damianisko5 - 25 Sty 2016, 19:18
Temat postu: Wymiana dowodu rejestracyjnego
Teść, który notabene ma auto z czarnymi tablicami zauważył, że brakuje mu miejsca do wbicia pieczątki z badania technicznego przedłużającego ważność dowodu rejestracyjnego. Przy okazji załatwiania innych spraw w UM dowiedziałem się, że jeśli wymieni dowód na nowy z ważnym wpisem musi uiścić opłatę ok 50PLN. Jeśli pojawi się w UM z poświadczeniem o odbytym przeglądzie wydrukowanym na osobnym dokumencie - ok. 80 PLN.

to już 12 litrów benzyny ...za 5 dych.

Na forum VW Golfa znalazłem taki wpis -
" wpis o 30 dniach na zaświadczeniu o wykonaniu badania technicznego wyraźnie określa co powinien zrobić posiadacz pojazdu : POWINIEN W TERMINIE 30 DNI POWIADOMIĆ ORGAN WYDAJĄCY DOWÓD REJESTRACYJNY O ZAISTNIAŁYCH ZMIANACH - nie wymieniać dowód, a powiadomić. Dlatego ja już 3 rok jeżdżę wożąc ze sobą aktualne badanie techniczne, oraz złożone w urzędzie za potwierdzeniem odbioru - pismo w którym powiadamiam wystawcę mojego dowodu o zmianie terminu ważności badania technicznego. Jeżeli kiedyś wystawca dowodu rejestracyjnego dojdzie do wniosku, że powinienem dowód wymienić - niech mnie o tym powiadomi pisemnie , w terminie 30 dni ..."

TSRules - 25 Sty 2016, 23:33
Temat postu: Wymiana dowodu rejestracyjnego
też czytałem że niby można jeździć z samym papierem, z drugiej strony trafisz na zły dzień gliniarza i zabierze ci dowód, bo on ma w przepisach opierać się na tym co w nim jest, a nie na jakimś papierku, dwa że może też być problem przy kolizji z TU
damianisko5 - 26 Sty 2016, 08:21
Temat postu: Wymiana dowodu rejestracyjnego
A bywam za granicą - tam też w przypadku kontroli mogą być problemy. Tak czy inaczej haracz płacimy, nowe dowody osobiste za friko.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group