Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu

camilo1987 - 7 Sty 2016, 20:01
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Witam. Mam taki problem . Posiadam fiestę 1.4 16V z 2004r. Auto gaśnie przy hamowaniu ze sprzęgłem, albo jak wrzucę luz podczas jazdy, obroty spadają do 600, 500 i gaśnie. Dzieje się to nie zawsze ale dość często. Podmieniłem następujące rzeczy z innej fiesty, które nie przyniosły poprawy :
- dwie przepustnice (wraz z czyszczeniem ich z brudu)
- cały pedał gazu (potencjometr gazu)
- świece zapłonowe
- przewody wysokiego napięcia
- cewka zapłonowa
- czujnik temperatury płynu chłodniczego
- górny czujnik położenia wałka rozrządu
- całą listwę z wtryskami wraz z wiązką
- mały taki czujnik przy przepustnicy chyba sensor MAP
- wymieniłem olej,filtr powietrza, paliwa , oleju. rurki paliwowe

Pompa paliwa sprawna pali auto z razu, wszystkie przewody podciśnienia sprawdzone

Myślę jeszcze żeby wymienić Czujnik położenia wału korbowego lub czujniki prędkości , ale nie wiem czy to pomoże.

Jaruga - 8 Sty 2016, 10:07
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Błędów nie ma w kompie?
Jeśli masz "zaprzyjaźnioną" inną fiestę to podłączcie się do kompa i porównajcie parametry pracy, typu ciśnienie w kolektorze, temperatury itp.
Można też pojeździć ze smartfonem albo laptopem podłączonym przez ELM i popatrzyć co się w danej chwili dzieje jak dohamowujesz. Programy pokazują wykresy wartości itp.
Jakie masz obroty biegu jałowego?
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?

camilo1987 - 8 Sty 2016, 18:53
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Filtr paliwa wymieniłem tydzień temu i nic to nie pomogło. Błędy jakieś miałem dwa ale nie pamiętam jakie. W weekend sprawdzę jeszcze raz kompem. Obroty na zimnym silniku 1100 i stopniowo jak się rozgrzewa silnik to spadają do 700-650 , a czasami 600 aż trzęsie silnikiem lekko przy tak niskich obrotach.
Marcin - 8 Sty 2016, 22:40
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
wyreguluj wolne obroty na ciepłym do ~850 i sprawdź czy pomoże - śruba regulacyjna jest w obudowie przepustnicy
vegetagt - 8 Sty 2016, 23:00
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Marcin, a to można tą śrube ruszac w tych autach? W mk3 ratowanie sie śrubą = przepustnica do wywalenia, bo potem nie szło ustawic jak fabryka.
camilo1987 - 8 Sty 2016, 23:18
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Marcin napisał/a:
wyreguluj wolne obroty na ciepłym do ~850 i sprawdź czy pomoże - śruba regulacyjna jest w obudowie przepustnicy


Tą śrubą regulowałem już na jednej z przepustnic. Obroty idzie ustawić, ale to trochę takie oszukane. Gdzieś indziej leży przyczyna. Auto musi chodzić na ustawieniach fabrycznych. Na razie wyregulowałem sobie obroty na pedale gazu, są tam chyba 4 śrubki do małej regulacji. Jest tam mała tolerancja na zwiększenie lub zmniejszenie obrotów. Robiłem to na ciepłym silniku i jest na razie ok. Ale szukam przyczyny dalej

Marcin - 9 Sty 2016, 20:36
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
vegetagt, ja nie widzę problemu, nawet produkcyjne ustawienia z czasem się rozjeżdżają, więc po to są te śruby. Wcześniej zawsze warto zapisać ustawienia TPS'a, żeby można było przywrócić stan z przed kręcenia.

nie wiem czy zabawa pedałem :rotfl: to dobry pomysł, reakcja puszczonego gazu ma się objawić odcięciem paliwa i określonym uchyleniem przepustnicy (lub bocznika), chyba że ecu nauczy się nowego ustawienia i będzie poprawnie reagował

zrobiłbym test z kompem i sprawdziłbym kiedy wraca podawanie paliwa przy hamowaniu silnikiem, powinno w okolicach 1200obr

fryszard - 10 Sty 2016, 06:47
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
a na wolnych obrotach jak chodzi? trzyma obroty czy pływają? posprawdzaj szczelnosc kolektora ssacego, i silniczek krokowy.
yarsko - 11 Lis 2016, 08:13
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
Ja mam podobny problem. Posiadam Fiestę mk 6 z silnikiem 1.4 16 v. Fiesta gaśnie mi przy dochamowaniu a rano silnik startuje ale tylko z wciśniętym pedałem gazu. Wymienilem pod kolektorem ssącym powietrze węzyk odpowietrzający skrzynię korbową bo był rozpruty na jakieś 5 cm. Przed wymianą słychać było gwizd zasysanego powietrza. Jednak to nie pomogło ktoś ma jakieś rady ?
Qzyn - 11 Lis 2016, 08:54
Temat postu: 1.4 16V gaśnie przy dohamowaniu
2 rzeczy mi sie nasuwaja:
wymienione zostaly 2 przepustnice ale gdzie jest w tym silniku silnik krokowy? Chyba ze nie ma, juz nie pamietam :) ) Bo jak jest to pierwsza opcja on, druga opcja nieszczelnosc jakiegos wezyka podcisnienia.
Jest w tym silniku przeplywka? Jesli jest to nieszczel osc dolotu miedzy przeplywka a silnikiem tez moze to powodowac.

JAROCE - 14 Gru 2016, 21:46

Witam , czy ktoś znalazł już sposób na powyższe objawy ?
Mam u siebie podobnie i nie wiem czego szukać.

Auto kupione ok. miesiąca temu. Wymieniłem kable , świece , cewkę , olej filtr powietrza i oleju.

Objawy to :
- gaśnie po wciśnięciu sprzęgła z hamulcem ( odpalenie jest trudne chyba że auto jest w ruchu to odpali od razu )
- na wyświetlaczu wyskakuje błąd eac fail ale kontrolka check się nie zapala

Komputer nic nie wskazuje. Wężyki podciśnienia są szczelne.
Sprzedający robił rozrząd bo ponoć był zerwany pasek, głowica też była robiona ale nie wiem co. Twierdzi też że czyścił przepustnicę.

Zastanawiam się czy przepustnicę się adaptuje czy ona sama się przyjmie.

Jeżeli jakieś sugestie się nasuwają to proszę o pomoc.

Zuluuu - 11 Paź 2017, 17:09

Udało się komuś rozwiązać problem? Bo mam taki sam:/

Pozdrawiam

frankez - 27 Lis 2017, 22:17

Ja zauważyłem że mnóstwo ludzi ma z tym problem w fiestach , też mam to samo , i powtórzę się mechanik powiedział mi "TEN TYP tak Ma " o fiestach bo już się z tym zetknął póki NIE Będzie SIĘ TO DZIAŁO średnio 1 na 15 min NIKT ci tego nie zdiagnozuje, ale jeśli ktoś znalazł rozwiązanie to chętnie wypróbuje

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group