Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Drut trzymający zacisk hamulcowy

vegetagt - 28 Lis 2015, 17:42
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
Panowie, jak bardzo potrzebny do życia jest drut trzymający zacisk hamulcowy? Bo już pare lat go nie mam z jednej strony i tak mysle, czy przy wymianie klockow nie poszukać odrazu nowego druta :P
Fotka poglądowa: http://fnader.com/P1030279.JPG


edit: i jeszcze z rzeczy ciekawych, to nie widze w katalogu tego drutu-sprężynki dla hamulców z mk2 xr2, natomiast dla cywilnych występuje ;/

diodalodz - 28 Lis 2015, 21:51
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
Wygląda że niby to jest to :
PFK214 z TRW ale tylko IC tak twierdzi, w katalogu papierowym tego nie potwierdzają.

vegetagt - 29 Lis 2015, 01:15
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
Byłem w katalogu IC :D Generalnie postaram się wyjąć z drugiego zacisku to i porównać na miejscu. No ale nei do końca rozumiem przed czym ten wichajster chroni :P
diodalodz - 29 Lis 2015, 01:31
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
ma to na celu równe prowadzenie zacisku względem klocków, by wszystko chodziło w osi, a zacisk nie mógł wysunąć się z klocków w stronę felgi.
Jeździłem bez tego ale dla bezpieczeństwa zamontowałem.
Demontaż na samochodzie jest ciężki bo te druty są umieszczone w zacisku pod kątem. Łatwiej to ogarnąć wykręcając prowadnice i cofając zacisk do zera. Wtedy wyciąga się stronę od tłoczka i drut się odpina z jarzma.
Jak cos to ten system często był w suzuki i starych fiatach, więc można i tam szukać takiego cudu. A druty się gubią, bo ludzie na siłę je wyrywają na samochodzie i rozginają końcówki. Potem podczas jazdy to wypada.

vegetagt - 29 Lis 2015, 01:41
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
Ja miałem komplet ale drut pękł przy wymianie klockow, w takim dobrym stanie byl :) Miałem podejrzenia, że trzyma wszystko w osi. No nic, ide do sklepu pomęczyć ludzi, zeby mi takie samo znalezli. Dziękuje :ok:
profi - 30 Lis 2015, 12:35
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
Drut występuje do xr2 pod Finisem 5018518 ale w Fordzie jest nieosiągalny :/
vegetagt - 30 Lis 2015, 13:26
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
jeżeli to jest http://www.ebay.com/itm/F... ... 1584059124 to nie są te same częsci. To chyba mk1 xr2.
diodalodz - 30 Lis 2015, 17:05
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
nie to nie jest to. To są wkładki wyciszające klocki.
JoeMix - 6 Gru 2015, 08:48
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
vegetagt napisał/a:
jak bardzo potrzebny do życia jest drut trzymający zacisk hamulcowy? Bo już pare lat go nie mam z jednej strony
Więc widzisz jak bardzo jest potrzebny,,, kosztuje to grosze, a jak jest to jest :-P
vegetagt napisał/a:
nie widze w katalogu tego drutu-sprężynki dla hamulców z mk2 xr2, natomiast dla cywilnych występuje ;/

Ten drut jako drut nie zmienił się od lat pasuje do każdego zacisku w którym występuje,,, Bez problemu kupisz jako zestaw montażowy klocków do mk3,,,

vegetagt - 27 Mar 2016, 00:42
Temat postu: Drut trzymający zacisk hamulcowy
PFK214 od TRW pasuje idealnie do zacisków z mk2 xr2 :-) Dzięki :ok:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group