Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Niedogrzany silnik

Michal88 - 28 Paź 2015, 20:57
Temat postu: Niedogrzany silnik
Witam ponownie,

kolejny problem z moją Fiestą jest taki, że przy temperaturze ok +- 4 stopnie temperatura silnika dochodzi do ok 70 stopni i nie więcej...

gdzie szukać przyczyny? termostat? czy raczej czujnik temperatury?

Ktoś miał już podobny problem lub może podpowiedzieć coś w temacie?

Puff - 29 Paź 2015, 01:39
Temat postu: Niedogrzany silnik
W pierwszej kolejności wymień termostat, to on często jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy.
Art - 29 Paź 2015, 10:12
Temat postu: Niedogrzany silnik
W peugeocie 2.0HDI i vivaro 2.5DCI mam/miałem taki problem i póki się nie da po garach, to wskazówka za chiny niepodległe nie dźwignie się do temp. roboczej, jaką widuje się latem. Nawet zacząłem przysłaniać wloty powietrza, bo odbijało się to dość mocno na spalaniu (dogrzewacze cieczy mocno obciążają alternator) - wymiana termostatu itd nic nie dała. W fieścinie póki co jest ok, temperatura dość szybko wskakuje na właściwe pole. Ja bym zaczął od wymiany termostatu, który wieczny nie jest.
Puff - 29 Paź 2015, 10:34
Temat postu: Niedogrzany silnik
Silniki nowego typu (wszystkie na CR) mają jeszcze wyższą sprawność energetyczną, więc nie tak łatwo je nagrzać do tych 90 stopni. Natomiast co do 2.0HDI to mogę się wypowiedzieć spokojnie - w rodzinie mam taki (Pug 607) i nawet w środku zimy wskazówka stoi w pionie po przejechaniu paru km.
Michal88 - 29 Paź 2015, 11:03
Temat postu: Niedogrzany silnik
Dzięki za podpowiedzi... martwi mnie to ze już przy temperaturze 2/3 stopnie na plusie dzieją się takie rzeczy, a co będzie przy -10...

wymienię termostat i poinformuje o efektach,

Art - 29 Paź 2015, 11:33
Temat postu: Niedogrzany silnik
Puff napisał/a:
Silniki nowego typu (wszystkie na CR) mają jeszcze wyższą sprawność energetyczną, więc nie tak łatwo je nagrzać do tych 90 stopni. Natomiast co do 2.0HDI to mogę się wypowiedzieć spokojnie - w rodzinie mam taki (Pug 607) i nawet w środku zimy wskazówka stoi w pionie po przejechaniu paru km.

607 ma bardzo sprawne dogrzewanie i zapewne nagrzewnicę elektryczną na kabinę. Podobnie miał szwagier w xsara picasso z tym silnikiem - nie dość, że po chwili w kabinie cieplutko, to do tego zero problemów z dogrzaniem silnika. A w blaszaku poskąpili wyposażenia i człowiek jechał poubierany.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group