Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Montaż centralnego zamka przez laika.

Slonik86 - 8 Wrz 2015, 23:49
Temat postu: Montaż centralnego zamka przez laika.
Witam wszystkich,

to mój pierwszy post. Chcę zrobić mojej narzeczonej niespodziankę i zamontować centralny zamek (drzwi+tylna klapa). Samochód to: Ford Fiesta 2006 1,25 75 KM 5D. W innym wątku znalazłem info, że trzeba zakupić następujący zestaw:

"W skrócie (pomijając tylną klapę-40 zł) potrzebne będą:
- 4 x wiązka drzwiowa z wersji z centralnym zamkiem
- 4 x zamek z siłownikiem (po 50 zł)
- moduł GEM ? sterownik kierowania instalacją elektryczną (może być 2S6T 15K600 C x lub 4S6T 15K600 C x) ? trzeba sprawdzić czy jest
- kluczyk z pilotem (2S6T 15K601 AA, 2S6T 15K601 AB, 2S6T 15K601 BA)
Sam montaż jest bardzo łatwy, ale wymaga czasu (wszystkie części pasują plug&play) ;) "

Czy ktoś mógłby mi pomóc i podać namiary na te rzeczy na allegro, żeby pasowały do tej wersji samochodu?
Jakich narzędzi potrzeba, żeby zamontować cały ten zestaw? - Nie dysponuję warsztatem, muszę wszystkie te rzeczy zakupić.
Czy ktoś ma jakąś instrukcję jak to się montuje? Nigdy tego nie robiłem.

Dziękuję za cierpliwość - jestem laikiem w tych tematach, ale jak trzeba to się nauczę i zrobię:) Dzięki!

Ganda - 9 Wrz 2015, 14:27
Temat postu: Re: Montaż centralnego zamka przez LAIKA!!!
Zasadniczo z narzędzi, to zestaw grzechotek, nóż do tapet i taśma izolacyjna powinny wystarczyć.
Slonik86 - 9 Wrz 2015, 14:32
Temat postu: Re: Montaż centralnego zamka przez LAIKA!!!
Ganda dzięki! Jak myślisz, gdzie dostanę jakąś ogólną instrukcję montażu i gdzie kupię części, żeby pasowały do wersji autka:)?
Ganda - 9 Wrz 2015, 14:43
Temat postu: Re: Montaż centralnego zamka przez LAIKA!!!
Alledrogo lub olx - zamków jest od cholery, w granicach 30-80zł. Gemy też są, najgorzej z wiązką.

Zasadniczo do samych zamków instrukcji nie potrzebujesz - rozpruwasz boczki, wyciągasz stare, wsadzasz nowe.
Wiązka przez słonik.

Nie wiem jak z umiejscowieniem modułu komfortu i elektryką, musiałby wypowiedzieć się ktoś kto modził w MK6, albo ma na ten temat jakieś pojęcie.
Jeśli nikogo nie znajdziesz, popytaj w serwisach które się tym zajmują - zazwyczaj nie kosztuje to fortuny :-)

czoess - 30 Paź 2015, 15:14
Temat postu: Montaż centralnego zamka przez laika.
Jakiś czas temu też dokładałem centraly zamek. Jest trochę zabawy z tym ale da się wszystko bez problemu ogarnąć. Faktycznie, części są P&P pod warunkiem, że kupisz od odpowiedniej wersji (wiązki się różnią) więc zwróć uwagę czy masz FL czy przed. Wymiana samego modułu GEM jest dziecinnie prosta: znajdziesz go nad kolanami kierowcy, odkręcasz 2 śrubki, wypinasz kilka kostek i montujesz nowy w odwrotnej kolejności. Jeśli chodzi o doprogramowanie pilota C.Z. to również moment. :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group