Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych

Matikg88 - 2 Wrz 2015, 21:59
Temat postu: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych
Witam, szukam pomocy
Mam problem z fiesta mk7 1.4 tdci rok 2010/2011 jakiś czas temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka check i komunikat ''silnik awaria natychmiast serwis'' , po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu błędu niema jednak po kilku lub kilkunastu minutach znów się pojawia , u mechanika na diagnostyce komputerowej pokazało błąd niedogrzania którejś z świec. Po wymianie wszystkich świec nadal to samo. Mechanik poradził oddać auto do elektromechanika jednak jest drogi więc proszę was o pomoc. Podobno jest coś takiego jak moduł/sterownik świec żarowych tylko nie umiem go znaleźć. przekaźnik świec żarowych jest ok. proszę o pomoc

Forter - 3 Wrz 2015, 21:39
Temat postu: Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych
jest takie coś, masz racje. Moduł świec żarowych. Na Twoim miejscu przejechałbym się do serwisu Forda i sprawdził czy w Twoim aucie był wymieniany moduł świec żarowych. Pisze Ci o tym dlatego, gdyż w marcu wybrałem się z inną usterką na serwis Forda i też właśnie okazało się że mam moduł świec żarowych do wymiany zaległy z akcji serwisowej Forda. Co prawda check na desce nie świecił, ale po podłączeniu komputera też miałem błąd właśnie z tego modułu i to po uruchomieniu silnika. Teraz jest wszystko ok. Spróbuj a może akurat
Matikg88 - 3 Wrz 2015, 21:59
Temat postu: Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych
OK tylko chciałbym wiedzieć gdzie w moim samochodzie mogę znaleźć taki moduł by móc go podmienić na inny i sprawdzić czy to pomorze.
Serwis dużo skasuje a tak zamówię podmienię i sprawdzę jeśli nie pomorze odeślę część. Tylko nie potrafię jej znaleźć.

Forter - 4 Wrz 2015, 09:07
Temat postu: Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych
znajduje się za lewym reflektorem na ramie, najlepiej ściągnąć osłonę dolną silnika i go zobaczysz. A propos serwisu- jeżeli w Twoim aucie nie był ten moduł wymieniany przez serwis, to wymiana nic Cię nie będzie kosztowała, bo jest to część wymieniana przez Forda w ramach akcji serwisowej nie odpłatnie. Wymieniali te sterowniki w rocznikach 2009-2010, z powodu wadliwego działania - w taki sposób mój też został wymieniony i to teraz dopiero w tym roku w lutym, a sam nie wiedziałem że jest takie coś. Pani z doradztwa klienta mi o tym powiedziała, nic nie zapłaciłem za wymiane i część. Zapytać możesz w serwisie, wątpie żeby Cie skasowali za sprawdzenie tego faktu. Ja miałem wymieniony ten moduł w Auto Boss w Chorzowie przy DTS.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group