Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Jaki alkomat?

steven - 14 Sie 2015, 08:08
Temat postu: Jaki alkomat?
Pomyślałem, że kupię alkomat. Miałem ostatnio sytuację, że byłem trochę wczorajszy i nie wiedziałem, czy mogę jechać, czy nie.
Możecie mi polecić jakiś fajny, niedrogi model?

Puff - 14 Sie 2015, 09:23
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
Z alkomatami jest jak z budowlanką.
Tani i dobry nie będzie szybki.
Tani i szybki nie będzie dobry.
Szybki i dobry nie będzie tani.

Dobry (choć to pojęcie względne) alkomat to minimum kilkaset (~300) złotych. Za taką cenę kupisz modele, które dość dobrze wskażą wartości poniżej promila (mogą nieco zaniżyć, warto to mieć na uwadze), natomiast im wyżej, tym najczęściej gorzej - rozstrzał wyników bywa spory, niestety głównie w złą stronę (pokazują za mało).

Naprawdę dobry alkomat to koszt bliżej kwot czterocyfrowych (bądź kwota czterocyfrowa). Za taką kasę kupisz modele poręczne, szybkie i, co najważniejsze, nie pokazujące wyników z czapy.

Należy też pamiętać o tym, że każdy alkomat (w sensie urządzenia) wymaga kalibracji raz a czas (więc to dodatkowy koszt), ale albo rybki, albo akwarium.

Natomiast jak chcesz po taniości sprawdzić czy się nadajesz, to kup tzw. "balonik" w najbliższym sklepie moto (lub spytaj na stacji). Spisze się on dużo lepiej niż tanie alkomaty, bo chemii nie oszukasz. :)

pewniaczek - 17 Sie 2015, 07:16
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
Hee, dobrze to ująłeś. Ale tego typu cechy można przypisać nie tylko budowlanki :)

Np policja używa takich żółtych alkomatów AlcoBlow, bezdotykowych. Cena to niecałe 2 tys zł za sztukę, ale uchodzą za naprawdę b. dbr.
Do sporadycznego użytku mógłbym zaproponować sentech al-7000 za około 250-260 zł i tam dorzucają roczną kalibrację gratis. Masz go chociażby na motointegrator.pl
Sentech-y to dobre jakościowo, dokładne urządzenia do użytku indywidualnego.

Puff - 17 Sie 2015, 09:55
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
pewniaczek napisał/a:
Np policja używa takich żółtych alkomatów AlcoBlow, bezdotykowych. Cena to niecałe 2 tys zł za sztukę, ale uchodzą za naprawdę b. dbr.

A pomiar z tych wskaźników(!) nie może być uznawany w sądzie jako dowód. Jeśli taki "dmuchany" wskaże, że jesteś nabity jak kiesa prezesa ZUS-u, to masz prawo zażądać badania alkomatem stacjonarnym i dopiero taki pomiar jest uznawany przez sądy. Więc to, że kosztuje mnóstwo kasy nie jest wyznacznikiem. On ma być przede wszystkim szybki, do zastosowań w terenie, do sprawdzenia dużej ilości ludzi. :)

szagrad - 27 Sie 2015, 22:27
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
Tanio to marsz poranny na komendę, wysłuchanie paru złośliwości i już wiemy :) )
brodaty33 - 31 Sie 2015, 11:11
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
Albo jednorazowy za 5zł, pokaże ci że jestes w stanie lub nie :P
jaco11 - 4 Wrz 2015, 20:59
Temat postu: Re: Jaki alkomat?
Najlepiej nie pić :) alkomat tani jak barszcz .
Ismel555 - 19 Lis 2015, 13:54
Temat postu: Jaki alkomat?
szagrad napisał/a:
Tanio to marsz poranny na komendę, wysłuchanie paru złośliwości i już wiemy :) )

Dokładnie, to jest najlepszy sposób :)

Jondi - 19 Lis 2015, 19:59
Temat postu: Jaki alkomat?
w zeszłym roku kupiłem sobie alkomat Alkohit X3 z elektro chemicznym czujnikiem. kilka razy porównywałem go z wynikami na komisariacie i zawsze był wynik taki sam (mimo że np uważałem że jestem nawalony a było 0,0)
Polecił i go ojciec bardzo dobrej koleżanki który handluje alkomatami od 100zł do kilku tysięcy. Stwierdził że to jest idealny model jako taki przydomowy bo za większe pieniądze kupie niewiele lepsze egzemplarze, a tak to trzeba dać tak jak ktoś mówił x000. Natomiast tańsze modele mają jakieś inne czujniki które łatwo się rozkalibrowują, łatwiej o ich uszkodzenie i są niedokładne.
Co ważne ma on wymienne ustniki.
Cena alkomatu nie mam pojecia miałem bardzo preferencyjną cenę
Kalibracja 500 dmuchnięć lub rok

agorek - 27 Lut 2018, 13:45

Panowie jakie macie zdanie o jednorazowych. Warto czy nie?
jkk - 28 Lut 2018, 07:09

No coż. Lepiej jest moim zdaniem przebadać się alkomatem jednorazowym niż nie przebadać się wcale. Szczególnie jak następnego dnia po imprezie czujesz się dobre ale tak naprawdę nie masz pojecia czy przypadkiem nie masz promili we krwi. Jednak jeśli badasz się częściej to lepiej jest kupić sobie cos porządniejszego od firmy takiej jak evo, al czy alc. No i w sklepie, który Ci to za darmo skalibruje. https://alkokalibrator.pl/sklep/alkomat-evo-silver/
Nie polecam tanich sprzętów wielorazoweog użytku po 100 zł. Nie są dokładne i już chyba lepiej samodzielnie jeździć na komendę i się badac.

Puff - 28 Lut 2018, 11:45

jkk napisał/a:
Nie są dokładne i już chyba lepiej samodzielnie jeździć na komendę i się badac.

Byle nie jako kierowca :rotfl:

Jaszczur - 1 Mar 2018, 12:26

jkk napisał/a:
i już chyba lepiej samodzielnie jeździć na komendę i się badac.


Zdarza się że odmawiają takiego badania, albo pytają czy przyjechałeś autem. Trzeba wziąć pod uwagę to, że jeśli się im to nie opłaci (w sensie nie nabije statystyki zatrzymań tzw. nietrzeźwych kierowców), to mogą mieć to gdzieś.
Kiedyś mój znajomy miał taką sytuację - poszedł na komendę, poprosił o badanie, odmówili. Po czym wyszedł, a za nim wyszedł policjant, i przez chwilę obserwował.

tomcio - 16 Mar 2018, 22:22

ja miałem ostatnio okazję dmuchać w alkohita x50. kumpel dostał jako prezent. Fajna sprawa. Po imprezie dmuchaliśmy kto ma więcej. Ma lejek co pozwala dmuchać kilku osobom.
tert.coule - 25 Mar 2018, 13:37

Dzięki wielkie ;) Z całą pewnością przydadzą mi się te porady :)
adenin333 - 25 Mar 2018, 17:39

Żeby wynik był w miarę wiarygodny trzeba niestety zaopatrzyć się w lepszy sprzęt. Inaczej wyniki mogą być znacznie przekłamane.
agorek - 1 Gru 2019, 11:14

Jakie macie zdanie o tych jednorazowych? Czy warto?
Piotr13 - 1 Gru 2019, 13:11

Sprawdzaliśmy ostatnio na zlocie motocyklowym w porównaniu z takim profesjonalnym kalibrowanym alkomatem i zasadniczo można powiedzieć tyle. Dokładne to one nie są w sensie liczb ale pewne na tyle,e jeżeli coś tam się zabarwi NIE JEDŹ.
linowiecki - 23 Lip 2020, 11:11

Najlepiej jest jednak pójść po prostu na komisariat. Tam ci najszybciej i najdokładniej zbadają. W Krakowie większość ma zawieszone alkomaty w korytarzu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group