Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?

zawi90 - 19 Lip 2015, 16:10
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
Witam wszystkich.

Na wstępie chciałem się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Piszę, ponieważ będę musiał wymienić olej w skrzyni biegów, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile wchodzi oleju do skrzyni biegów przy silniku 1.25?
I czy ktoś z was się orientuje czy przy tej skrzyni jest śruba do spustu oleju?

Dziękuje i Pozdrawiam.

MisiekT - 20 Lip 2015, 09:18
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
dlaczego miałbyś musieć zmieniać olej w skrzyni w 6 letnim aucie?
zawi90 - 20 Lip 2015, 10:04
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
W weekend miałem trochę czasu i postanowiłem profilaktycznie sprawdzić poziom oleju w skrzyni, gdy odkreciłem korek do sprawdzania poziomu wylało mi się go dość sporo więc bylo go za dużo, a po drugie olej który wyleciał miał konsystencje i kolor majonezu, podobny do tego co pojawia się pod korkiem wlewu oleju gdy jeździ się krótkie oddcinki. Wydaje mi się, że mogła być to wina tego, że odpowietrznik skrzyni który jest przymocowany do osłony wentylatora chłodnicy odczepił się i leżał na skrzyni biegów.
srs - 20 Lip 2015, 12:29
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
skrz.IB5
Olej przekładniowy (5 - 10 mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewowego) olej WSD-M2C200-C 2,3L

MisiekT - 20 Lip 2015, 14:26
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
ok, rozumiem.
w kwestii ilosci 2l powinny starczyć na samą wymianę - 2.3 to raczej calkowita pojemnosc suchej skrzyni

zawi90 - 20 Lip 2015, 15:50
Temat postu: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem 2 litry oleju i pompe do wypompowania starego oleju, jak wymienie zdam relacje jak mi poszło.

Pozdrawiam

Robyn212 - 3 Lis 2019, 10:16
Temat postu: Re: [MK7] Ile mieści sie oleju w skrzyni biegów?
zawi90 napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem 2 litry oleju i pompe do wypompowania starego oleju, jak wymienie zdam relacje jak mi poszło.

Pozdrawiam


Odgrzeje kotleta
Mam taki sam silnik jak ty 1.25 60KM i planuje wymienić olej.
Czy udało Ci się wymienić olej w skrzyni? Możesz napisać jak to dokładnie robiłeś, którędy spuszczales i wlewales olej? Ile go ostatecznie wlałeś?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group