Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Sączący się olej z turbo

Fiestapogromca - 30 Cze 2015, 21:58
Temat postu: Sączący się olej z turbo
Turbo działa płynnie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Cieknie w zaznaczonym miejscu.
Jaszczur - 1 Lip 2015, 00:49

Do wymiany uszczelnienie turbo z kolektorem, ew. rozebrać, wyczyścić, i doszczelnić jakimś preparatem typu hermetyk.
Fiestapogromca - 1 Lip 2015, 08:46

Nie znam się na mechanice i byłem u dwóch mechaników z diagnozą- turbo się sypie. Jednak trochę poczyytałem i żadne objawy na to nie wskazywały. Dzisaj byłem u kolejnego mechanika i powiedział to samo, co Jaszczur. Jestem ciekaw ile osób jest naciąganych przez nieuczicywch mechaników (a naprawa turbinki to niemały wydatek)
Jaszczur - 1 Lip 2015, 09:36

To nie zawsze jest kwestia nieuczciwości, ale i zwykłej niewiedzy i/lub podążania po najmniejszej linii oporu.
Nie ma dizla który w dolocie będzie miał "sucho" - w każdym jednym będzie trochę oleju wyssanego przez odmę w kierunku dolotu. Tylko jeśli tego oleju jest tam naprawdę sporo, to wtedy można zacząć się martwić.

tapiseba84 - 1 Lip 2015, 20:37

Uszczelniac kolego tydzień temu przerabiałem to samo wiec niema się czego objawiać
Fiestapogromca - 6 Lip 2015, 12:46
Temat postu: Sączący się olej z turbo
Jaszczur- dziękuję.

Seba- wymieniłeś uszczelkę, czy jakimś hermetykiem?

tapiseba84 - 6 Lip 2015, 19:08
Temat postu: Sączący się olej z turbo
Cześć a wiesz ze nawet nie wiem mechanik moj mi to robił ale zapytam się to ci dam znać :)
Fiestapogromca - 9 Lip 2015, 22:15
Temat postu: Sączący się olej z turbo
Seba: byłbym wdzięczny, pozdrawiam :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group