Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Uszkodzony silnik w XR2

Tomaszku - 25 Maj 2015, 11:20
Temat postu: Uszkodzony silnik w XR2
Cześć. Mam spory kłopot z moją xrką. :( W weekend jechałem trochę ją przedmuchać i niestety ukręcił mi się wałek rozrządu - pękł dokładnie na pół. Nie rozbierałem jeszcze silnika, ale niczego dobrego się nie spodziewam. Zdjąłem jedynie pokrywę zaworów, żeby zobaczyć co jest grane. W związku z tym mam do Was dwa pytania. Co się mogło stać i czy jest sens babrać się w tym silniku jak taki jest efekt? Dodam, że był on po remoncie za całkiem sporą kasę przez jak widać niezłych "fachowców". Kolejne pytanie to jaki mogę kupić silnik, żeby podszedł na wymianę (jakie bez problemu pasują)? Wiem, że niektóre silniki 1.6 z nowszych Fordów bez problemu wchodzą, tylko nie wiem, które. Zależy mi, żeby autko było w możliwie największym stopniu oryginalne, więc żadne zetec'i nie wchodzą w grę.
Dzięki za odpowiedzi.

Puff - 25 Maj 2015, 11:38

Informacyjnie - jeśli remont był robiony na paragon/fakturę, to masz pół roku (lub rok) czasu, żeby ciągnąć za dupę tego, kto to składał, bo odpowiada za swoją robotę.
diodalodz - 25 Maj 2015, 11:55

no generalnie musiał się zatrzeć na panewkach wałka. A dlaczego, to się dowiesz po rozebraniu, od niedrożnych kanałów, po krzywy wałek i inne tematy.
vegetagt - 25 Maj 2015, 12:17

a da rade zapakować cvh z mk3 na gaźnikowym osprzęcie z mk2?
Tomaszku - 25 Maj 2015, 13:04

Puff napisał/a:
Informacyjnie - jeśli remont był robiony na paragon/fakturę, to masz pół roku (lub rok) czasu, żeby ciągnąć za dupę tego, kto to składał, bo odpowiada za swoją robotę.


Pewnie masz rację, ale gwarancji i tak już nie mam, bo minął już rok. Poza tym z doświadczenia wiem, że zaraz będzie tłumaczenie, że auto w sporcie wykorzystywane, że to, że sramto. Nie mam siły na takie przepychanki.

Tomaszku - 25 Maj 2015, 13:05

vegetagt napisał/a:
a da rade zapakować cvh z mk3 na gaźnikowym osprzęcie z mk2?


No właśnie tylko, które wersje będą pasować??? Znalazłem np. http://allegro.pl/show_item.php?item=5170191064. Nie wiem tylko, czy by się nadał. Sam sobie wrzucę silnik, więc koszt nie byłby jakiś potworny.

vegetagt - 25 Maj 2015, 13:09

dwa, czy tam jest zaślepka demontowalna na mechaniczną pompe paliwa?
Tomaszku - 25 Maj 2015, 13:11

diodalodz napisał/a:
no generalnie musiał się zatrzeć na panewkach wałka. A dlaczego, to się dowiesz po rozebraniu, od niedrożnych kanałów, po krzywy wałek i inne tematy.


Na pewno się przytarł na panewkach, pytanie tylko co się mogło uszkodzić? Silnik kręci bez problemów, nic nie stuka. Jak się to stało to po prostu zgasł i tyle, bez żadnych dziwnych odgłosów. Myślałem na początku, że wachy zabrakło lub pompa się zepsuła.

Tomaszku - 25 Maj 2015, 14:09

vegetagt napisał/a:
dwa, czy tam jest zaślepka demontowalna na mechaniczną pompe paliwa?


Podobno jest zaślepka na pompę. Myślisz, że będzie ok? Pytanie tylko czy mocowania silnika są takie same? Prawdopodobnie jest to to samo co siedziało w XR2i.

vegetagt - 25 Maj 2015, 17:13

Mocowania te same. Bierzesz swoje łapy i nowy blok :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group