Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Zapowietrzony układ po wymianie filtra paliwa

os_alfa - 21 Maj 2015, 08:39
Temat postu: Zapowietrzony układ po wymianie filtra paliwa
Witam, od krótkiego czasu jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Fiesty. Kupiłem używane auto dlatego postanowiłem wymienić olej i wszystkie filtry. Oczywiście po wymianie filtra paliwa auto się zapowietrzyło, ale jakoś udało mi się je uruchomić. Wydawało się że wszystko jest ok, jeździłem, odpalałem i gasiłem kilka razy. No ale dzisiaj, dzień po wymianie znowu to samo, a nawet gorzej bo mam jakiś komunikat awaria silnika, natychmiastowy serwis. Niektóre osoby piszą o jakiejś ręcznej pompce paliwa ale tematy dotyczą mk6, czy w mk7 jest też coś takiego, jeśli tak to gdzie? I jak w ogóle załatwić temat raz na zawsze.
mskgs - 21 Maj 2015, 11:15

Poszukaj "gruszki" pod maską, powinna być przed filtrem paliwa. Jeżeli nie ma to jest pompka elektryczna w zbiorniku. Nie jestem pewien jaki system stosuje Ford w 1.4 tdci.. Sam wymieniałeś te części ? Jeżeli układ się zapowietrza po wymianie filtra paliwa to przyczyna jest chyba oczywista :)
os_alfa - 21 Maj 2015, 11:40

Nie jestem specjalistą ale stwierdziłem że to powinno być banalne, przynajmniej takie było w Corsie i sam to robiłem. Oglądałem okolice filtra i nie widziałem niestety żadnej gruszki ale z drugiej strony nie słychać po przekręceniu kluczyka żadnej pompki (w Corsie było słychać). No i sam nie wiem czy jest ta pompka czy jej nie ma. Filtr faktycznie jest słabej jakości, jakiś dla mnie przynajmniej no name. No ale w końcu jest nowy. Jestem trochę spłukany po zakupie i chciałem przy oszczędzić ;) .
mskgs - 22 Maj 2015, 15:18

Obawiam się, że przez oszczędności zapłacisz drugi raz. :-) Poza tym, w tym silniku filtr wymienia się chyba razem z obudową?
os_alfa - 24 Maj 2015, 20:25

Tak, dokładnie. Filtr wymienia się razem z obudową. Problem rozwiązany, jeszcze raz zalałem filtr i tym razem konkretnie się nim przejechałem :-P . Następnego dnia odpalił bez problemu. Dzięki za pomoc i za zainteresowanie ;-).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group