Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK7] Wentylator chłodnicy

Uch0 - 17 Maj 2015, 08:03
Temat postu: [MK7] Wentylator chłodnicy
Witam,

Potrzebuję pomocy w doborze wentylatora do Fiesty MK7 w wersji Sport.
Klik 1 - Obudowany wentylator
Klik 2 - Nie obudowany wentylator
Pytanie czy któryś z tych będzie pasował do mojej Fiesty?

Jak są potrzebne inne informacje, to piszcie.

@edit,

Poprawione

Parzych - 17 Maj 2015, 13:01

Pod obydwoma linkami jest ten sam wentylator za 199zł... :9:
Uch0 - 20 Maj 2015, 20:11

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica między wentylatorem do wersji z klimatyzacja i bez?
Ewentualnie potwierdzić, że łopatki wentylatora są odwrócone dla wersji bez klimy względem wersji z klimą.

huciap - 8 Lip 2015, 17:55
Temat postu: [MK7] Wentylator chłodnicy
Witam. Panowie nie wiem czy mam problem z moja fiesta czy nie...dzisiaj podczas dłuższej jazdy w korku zaświeciła mi się kontrolka temperatury, pierwszy raz mi się ona pojawiła. Co ta lampka może dokładnie sugerować, tylko przegrzanie silnika czy jakąś usterkę?? Dodam że nie słyszałem dzwięku włączającego się wentylatora.
edek1977 - 9 Lip 2015, 09:32
Temat postu: [MK7] Wentylator chłodnicy
Jak wentylator się nie włączył (pomimo wyłączonej lub braku klimatyzacji) i zaświeciła się kontrolka temperatury to znaczy że padł wentylator.
U mnie też padł przy przebiegu 60 tys., widać to nie odosobniony przypadek, wymiana na dobrej jakości z robocizną to będzie jakieś 500 zł.

huciap - 20 Lip 2015, 17:00
Temat postu: [MK7] Wentylator chłodnicy
edek1977 napisał/a:
Jak wentylator się nie włączył (pomimo wyłączonej lub braku klimatyzacji) i zaświeciła się kontrolka temperatury to znaczy że padł wentylator.
U mnie też padł przy przebiegu 60 tys., widać to nie odosobniony przypadek, wymiana na dobrej jakości z robocizną to będzie jakieś 500 zł.


Wentylator do wymiany niestety, 450 zł mnie to kosztowało. Tak jak piszesz przebieg 65 tys km i wentylator padł...

armo - 16 Mar 2016, 18:40
Temat postu: [MK7] Wentylator chłodnicy
Pytanie może banał, ale mógłby ktoś napisać, a najlepiej wrzucić fotkę gdzie znajduje się termostat w mojej fieścinie :) z góry dziękuje
Łysy - 19 Maj 2017, 17:56

Witam, niestety mój wentylator chce wyrwać chłodnice i ''odlecieć'' z nią, więc czeka mnie wymiana.

Mam w związku z tym pytanie jakiej firmy polecilibyście wentylator by służył długo i dobrze.
Obecnie ten co mam jest firmy Valeo i najchętniej wymieniłbym na taki sam (tylko czy warto?)

Przeglądając potencjalne wentylatory zauważyłem, że mają one różnią moc znamionową. I teraz pytanie im większa, tym lepszy wentylator? Czy niekoniecznie? I najlepiej dobrać moc do silnika?

Posiadam Fieste Mk7 1.4 71 kw w lpg z klimatyzacją

AnonimowyAlkoho - 21 Maj 2017, 20:48

Co do doboru części- dobieraj na podstawie vin. Będziesz miał pewność (szczególnie że z tymi wentylatorami w fiestach jest różnie- są jednobiegowe i dwubiegowe). Jak znajdziesz zamiennik o wiele taniej to możesz go wytestować, jeżeli cena oryginał/zamiennik będzie podobna, to według mnie nie opłaca się kombinować

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group