Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Dawka paliwa ?

Cyk - 24 Kwi 2015, 17:07
Temat postu: Dawka paliwa ?
Witam mam takie pytanie bo może ktoś to przerabiał mianowicie chodzi mi o to czy da się dawkom paliwa ( benzyny ) podnieść moc auta ale tak żeby nie miało to wpływu na spalanie i moc auta na gazie . Śmigam moją fiestą na gazie spalanie mieści się w przedziale 9 -10 l gazu i przy mojej ciężkim kopytku to całkiem dobry wynik :) .Benzyny może łyknąć nawet 20l/100km lubię się czasami pościgac z kolegami na 1/4 albo zgasić na światłach jakiś dresów z audi albo golfa . Zrobiłem tak kiedyś w moim starym aucie i efekt był super moc znacznie wzrosła a strzelał po ujęciu gazu jak wrc :-P ale tam był gaźnik i zwykła kopułka a tu jest wielopunkt i komputer
blood_brother - 24 Kwi 2015, 17:42

Potrzebujesz urządzenia typu ECUMaster DET III i dowiedzieć się, czy Twój gaz adaptuje się na bieżąco na bazie map benzynowych, czy potrafi działać niezależnie.
Cyk - 24 Kwi 2015, 18:04

Z tego co mówił gazownik to opiera sie na danych z komputera od benzyny . Czyli rozumiem ze nic z tego ? :sad:
blood_brother - 25 Kwi 2015, 01:18

Możesz zawsze zrobić tak, że na co dzień będziesz jeździł bez świnki, a jak będziesz chciał poszaleć to podłączasz świnkę i ogień. Z tym, że raczej wymaga to 2-3 minut za każdym razem (znaleźć walającą się po samochodzie świnkę, odnaleźć wtyczkę którą się gdzieś umiejscowiło tak, żeby była "zawsze na wierzchu i pod ręką" i ją wpiąć oraz z tego co się orientuję całą operacja wymaga zgaszonego silnika), więc spontaniczne wyścigi spod świateł odpadają. Nie wiadomo też do końca jak komputer gazowy się zachowa przy takich nagłych zmianach map. To już ktoś z większą wiedzą musiałby się wypowiedzieć.
Cyk - 25 Kwi 2015, 15:39

Oki dziękuje gdyby paliwo było tańsze albo zarobki w Polsce lepsze nigdy bym nie zakładał gazu :sad:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group