Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Wariujące kontrolki po wyłączeniu silnika

doktor - 21 Kwi 2015, 21:58
Temat postu: Wariujące kontrolki po wyłączeniu silnika
Witam posiadam Fiesta MK 6
DURACET 8V poj- 1.3L 2005 r po lifcie.
Ma problem z kontrolkami po wyłączeniu silnika kontrolki zaczynają się zapalać i gasnąć włącza się sygnał włączonych świateł.Rano gdy zapalam samochód brak ssania gaśnie.Byłem w serwisie po diagnozie wymiana krokowca kupiłem pojechałem do serwisu wymienili nic nie pomogło cały czas wywala błąd silnika. Spece kazali samochód zostawić na sprawdzenie instalacji. Po sprawdzeniu diagnoza serwisu na 99 sterownik silnika.Wydałem już kupę kasy bo w serwisie tylko płać.Nie wiem teraz czy kupić używany sterownik silnika sporo kosztuje a jak to nie to.Błagam pomóżcie może ktoś miał podobne objawy w swojej fieście.Teraz żeby wyłączyć kontrolki muszę wyjmować przekaźnik na kilka minut lub odłączyć klemę.

pawelos10 - 5 Paź 2015, 19:03
Temat postu: Re: Wariujące kontrolki po wyłączeniu silnika
Przepraszam że odkopuje temat. U mnie problem jest ten sam.Zdarza się że falują obroty albo są za wysokie. Dzisiaj na przykład,żeby nie zgasł silnik musiałem trzymać nogę na gazie.Obstawiam na winę elektroniki, na pewno dobra jest kostka przy stacyjce ,przekaźnik też okej, zastanawiam się czy nie rozpinać wtyczki która znajduje się przy głównym sterowniku a jest z nią problem żeby ją wypiąć: połączona jest za pomocą śruby z płaskim łbem, tak więc trzeba nacinać.Wcześniej od 1,5 roku świeci kontrolka silnika ,silnik chodził normalnie ale nie zawsze działał obrotomierz,zwykle jak było powyżej 10 stopni C .Prawdopodobnie wina nieszczęsnej wtyczki przy ECU. Bardzo proszę o pomoc, a autora tematu czy udało mu się rozwiązać problem.
doktor - 10 Paź 2015, 21:21
Temat postu: Re: Wariujące kontrolki po wyłączeniu silnika
Witam w moim przypadku okazało się że była woda w kostce sterownika silnika . Zakupiłem sterownik i kostkę z cała wiązką i wtyczkami do czujników na podanym - Auto-Czesci Szarama s.c. Andrzej Szarama
pawelos10 - 11 Paź 2015, 14:06
Temat postu: Re: Wariujące kontrolki po wyłączeniu silnika
Dziękuję za odpowiedź,będę próbował rozwiązać problem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group