Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Duże spalanie gazu

Topoll113 - 16 Kwi 2015, 18:59
Temat postu: Duże spalanie gazu
Witam.
Mam fiestę 1.3 z skrzynią CTX i instalacją gazową bingo-m, czy spalanie 12l/100km jest normalne ? Jeśli nie to co mogę zrobić by zmalało trochę to spalanie tak do 10l ?
Wiem że było parę już tematów na ten temat, ale dużo ludzi piszę że ma spalanie 8-10l dlatego dziwi mnie spalanie 12l u mnie .
Pozdrawiam :)

barney - 16 Kwi 2015, 20:00

Topoll113,
Topoll113 napisał/a:
dużo ludzi piszę że ma spalanie 8-10l
Mają takie spalanie własnie z automatami? Na wielkość spalania ma wpływ wiele czynników, od czystości filtra powietrza zaczynając...
Topoll113 - 16 Kwi 2015, 20:29

barney napisał/a:
Topoll113,
Topoll113 napisał/a:
dużo ludzi piszę że ma spalanie 8-10l
Mają takie spalanie własnie z automatami? Na wielkość spalania ma wpływ wiele czynników, od czystości filtra powietrza zaczynając...


W manualach , nie mogłem nigdzie znaleźć informacji jak z tym jest w automacie dlatego pytam, wszystkie filtry są czyste. Zależy to też od stylu jazdy, ale ja raczej jej nie pałuję, dobrze by jakiś właściciel automatu wypowiedział się...

Andi2608 - 19 Kwi 2015, 12:03

miałem fiestę 1.1 r.91, skrzynia CTX, ale w gaźniku - spalanie gazu 8-9, skrzynia padła i po przeróbce na manuala spalanie bez zmian, a nawet ciut większe, skrzynia CTX ma przełożenia jak 6-biegowa manualna (tak w przybliżeniu - bo jest bezstopniowa), spalanie na tej skrzyni dużo zależy od stylu jazdy.
mixe - 21 Kwi 2015, 22:24

Jak Ci sie wydaje dużo, to możesz spróbować pojechać do gazownika na kalibracje. Jak kalibracja nie taka jak trzeba, to też może więcej palić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group