Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Moto zagadka

Maci3j18 - 3 Kwi 2015, 09:22
Temat postu: Moto zagadka
Taka mała zagadka, kto wie jaki samochód miał taką ekskluzywną automatyczną skrzynie biegów :)

Puff - 3 Kwi 2015, 09:44

Ekskluzywną? To ja do tej pory sądziłem, że automat jest dla leniwych, którym nie chce się myśleć jaki bieg trzeba wbić... to wygląda jak półautomat z okresu średniowiecza... Fajny pakiet - zero zalet ręcznej skrzyni, za to wszystkie wady automatu :rotfl:
diodalodz - 3 Kwi 2015, 10:15

Mercedes kaczka po niemieckiej poczcie.
Parzych - 3 Kwi 2015, 13:28

W Ikarusach też takie były, Pufcio, to nie jest do wybierania biegów, tylko do zdecydowania o tym, jaki bieg maksymalnie zostanie użyty przez skrzynię... :ok:
vegetagt - 3 Kwi 2015, 13:32

o, tez w autobusach komunikacji miejskiej takie widziałem. A potem ewoluowało w samo DNRP
Puff - 3 Kwi 2015, 14:37

Parzych - dzięki za sprostowanie, a już sądziłem, że będę miał kolejną rzecz do obśmiewania. :P
diodalodz - 3 Kwi 2015, 22:01

To jest patent firmy Voith. Te klawiatury o których piszecie były montowane w autobusach Ikarus po modernizacjach, ale wtedy były 1 2 D N R . Te długie panele 1 2 3 4 N R P były stosowane w mercedesach 308D w wersji pocztowej. Reszta szła prawie zawsze w manualu. Tak naprawdę 4 jest literą D.
Magda M. - 4 Kwi 2015, 01:31

Podobne miały autobusy Volvo niskopodłogowe - w sensie, że też 1234 i literki, ale bodajże tam było D R P o ile mnie pamięć nie zawodzi
Parzych - 4 Kwi 2015, 14:49

vegetagt napisał/a:
A potem ewoluowało w samo DNRP
Bardziej w DNR...
Magda M. napisał/a:
ale bodajże tam było D R P o ile mnie pamięć nie zawodzi
Nie mogło tak być, gdyż N służy do odpalania i gaszenia silnika, mogło co najwyżej nie być P, bo w autobusach jest pneumatyczny ręczny...
Puff - 4 Kwi 2015, 14:54

Parzych napisał/a:
N służy do odpalania i gaszenia silnika

A nie przypadkiem głównie "P" Parzysiu? N, o ile wiem, służy przede wszystkim do rozpięcia napędu, gdy auto trzeba przepchać lub (jeśli producent pozwala...) holować.

Parzych - 4 Kwi 2015, 15:09

Pufcio napisał/a:
A nie przypadkiem głównie "P" Parzysiu?
Jak napisałem powyżej, autobusy nie potrzebują P, gdyż mają pneumatyczny ręczny na wszystkie koła...
Znalazłem zdjęcie deski z Ikarusa, nie ma tam przycisku P, są tylko 12DNR (starszy model, przed ewolucją)...


gy

Puff - 4 Kwi 2015, 15:11

Jaki spec :D
Parzych - 4 Kwi 2015, 15:13

Się trochę jeździło w MZA Ikarusami, Jelczami, Neoplanami i Solarisami... gy
diodalodz - 4 Kwi 2015, 20:27

dokładnie. Ludzie oglądali Speed i teraz myślą, że tir albo autobus może stracić hamulce. Zasada jest prosta. Tylne hamulce mają specjalne sprężyny które maja zatrzymać pojazd gdy zniknie ciśnienie powietrza. Dlatego po odpaleniu trzeba poczekać aż dobije ciśnienie by rozblokować ten układ. Można oczywiście zwolnić hamulce ręcznie ale trzeba wykręcić specjalne śruby w siłowniki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group