Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [Inny] Koniec ważności butli LPG

mario3991 - 27 Mar 2015, 20:06
Temat postu: [Inny] Koniec ważności butli LPG
Skończyła się ważność butli i co lepsze poinformował mnie o tym przemiły policjant który zabrał mi dowód. Co z tym zrobić teraz żeby można jeździć dalej na lpg???
yoyo72 - 27 Mar 2015, 20:17

Legalizujesz butle ,robisz przegląd i odbierasz dowód.
diodalodz - 27 Mar 2015, 20:28

albo wymieniasz butlę, robisz przegląd, odbierasz dowód. Czasami bardziej opłaca się nowa butla. Legalizacja wymaga demontażu, z wypalonym gazem do zera. Koszt w ŁDZ ok 200 zł + 50 zł (montaż/demontaż). Nowe butle są po 250 zł i legalizacje mają na 10 lat. Te legalizowane czasami są na 2 czasami na 5 czasami na 10 lat.
yoyo72 - 27 Mar 2015, 21:06

Ja legalizowałem butle i nie wyciagali mi nic ,tylko sprawdzali chyba cisnienie ,szczelność czy cos i ...podbijali. :-P A butli raczej nie wyjeździsz do końca ,bo chyba zawsze coś zostaje. Podjedź kolego na stacje i się dowiesz co i za ile. Powodzonka.
diodalodz - 27 Mar 2015, 22:36

wyjeździsz do zera bez problemu (zostanie tylko faza lotna). Nie da się sprawdzić butli w samochodzie. Ewentualny wybuch butli rozerwał by auto. Butlę bada się z tego co wiem ciśnieniem wyższym niż robocze, oraz sprawdza się pod kątem mechanicznych uszkodzeń. Całość badania nadzoruje oddelegowany urzędnik z UDT.
mario3991 - 28 Mar 2015, 18:17

Dobra a jak kupię sobie nówkę butle to mogę ją sam zamontować ??? czy musi to jakich fachowiec zrobić co ma uprawnienia ??
diodalodz - 30 Mar 2015, 01:08

Ja sobie sam zamontowałem i nikt nie robił problemu. Ważne by nowa butla była ze świadectwem homologacji. Trzeba też wiedzieć jak spuścić gaz z butli do zera, przed odkręceniem wielozaworu. Prócz nowej butli potrzeba też nowej uszczelki wielozaworu. Czasami trzeba też dorobić od nowa końcówki przewodów, bo po montażu cieknie.
mario3991 - 30 Mar 2015, 07:48

butlę zamówiłem z wielozaworem i uszczelką bo tak mi kolega powiedział że powinno się go wymienić bo nie wiadomo czy jest sprawny po 10 latach.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group