Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Kodowanie kluczyka

Fiesta98/99 - 4 Mar 2015, 23:30
Temat postu: Kodowanie kluczyka
Witam wszystkich :)

Mam fiestę z 1998r. i mam mały problem z kluczykiem :| Cholera wymieniłem baterię ale trzeba jeszcze go zaprogramować żeby otwierać drzwi z kluczyka.Czytałem instrukcję jak się koduje lecz jak prawie wszyscy piszą że jest w miarę ciężko zaprogramować kluczyć,próbowałem i coś mi nie wychodzi.Był by ktoś w stanie z was nagrać filmik jak się koduje ten kluczyk i wysłać mi go na e-mail lub napisać mi jakieś inne wskazówki jak to zrobić ? :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :) :) :)

mój e-mail to : norbis54@wp.pl

Parzych - 5 Mar 2015, 02:25

Odpowiem na szybko. Polskie litery nie bolą, tak samo jak przecinki, jeśli nie poprawisz pisowni, temat poleci do kosza na śmieci... :fox:
ravenpoz - 6 Mar 2015, 23:34

kodowanie jest proste, serio, leć wg instrukcji i bez problemu powinieneś dać radę. Ja u siebie dwa kluczyki zaprogramowałem bez problemu.
Fiesta98/99 - 7 Mar 2015, 10:09

Wiem że podobno jest łatwe kodowanie tego kluczyka,tam piszę że przytrzymać przycisk < i wcisnąć 3x przycisk << i ma nastąpić rozbłyśnięcie tych diod w zegarze i kluczyku a mi się nic nie dzieje a jak pisałem wymieniłem baterie więc nie wiem co zrobić :|
ravenpoz - 7 Mar 2015, 13:25

a skierowałeś pilota na to czarne coś za lusterkiem wstecznym na górze?
Fiesta98/99 - 7 Mar 2015, 14:26

Tak próbowałem z bliska i powiedzieć z odległości i nic już mnie cholera bierze ;-( a kluczyk działa bo baterie wymieniłem i jak po prostu sobie nacisne przycisk to dioda się świeci w kluczyku :)
ravenpoz - 7 Mar 2015, 14:30

u mnie się świeciła jak pilot nie był zaprogramowany oraz jak kodowałem. Jak już działa to się przynajmniej u mnie nie zapala. Dobra, ja już więcej Tobie nie pomogę bo nie wiem jak. A może, to czarne coś masz w ogóle sprawne i podłączone?
Pablosss - 20 Wrz 2015, 00:18
Temat postu: Re: Kodowanie kluczyka
:kaput:
Drodzy Panowie
Czy orientuje się ktoś w Was, co może być powodem iż kontrolka na zegarku od centralnego zamka w ogóle nie daje znaku życia. Według instrukcji powinna sobie ona (wesoło) migać, przy próbie dokodowania pilocika tak samo powinna dać znak jakiegokolwiek życia. U mnie ona nawet nie mignie.
Dlatego też pytanie: Centralny zamek ma jakieś połączenie z komputerem? ewentualnie pytanie inne: miganiem tej lampki względem centralnego zamka zajmuje się centrala w nogach pasażera czy komputer w nogach kierowcy?

W woli wyjaśnienia mam łączoną wiązkę silnika mk3 Futura z wiązka wnętrza mk4 ghia i komputerek z mk4 wyleciał z auta

A cała sytuacja postu , obrazuje się tak , że ryglowanie przez przekręcenie kluczyka w drzwiach działa beż żadnego problemu, a za żadne skarby nie mogę zaprogramować pilocika mimo, że postępuję zgodnie z instrukcją

gacznik - 20 Wrz 2015, 13:21
Temat postu: Re: Kodowanie kluczyka
Fiesta98/99 napisał/a:
Tak próbowałem z bliska i powiedzieć z odległości i nic już mnie cholera bierze ;-( a kluczyk działa bo baterie wymieniłem i jak po prostu sobie nacisne przycisk to dioda się świeci w kluczyku :)


Spróbuj wyjąć bezpiecznik od centralnego zamka na kilka minut i po włożeniu zrób procedurę programowania od nowa.

Pablosss - 6 Paź 2015, 23:46
Temat postu: Re: Kodowanie kluczyka
Pablosss napisał/a:
:kaput:
Drodzy Panowie
Czy orientuje się ktoś w Was, co może być powodem iż kontrolka na zegarku od centralnego zamka w ogóle nie daje znaku życia. Według instrukcji powinna sobie ona (wesoło) migać, przy próbie dokodowania pilocika tak samo powinna dać znak jakiegokolwiek życia. U mnie ona nawet nie mignie.
Dlatego też pytanie: Centralny zamek ma jakieś połączenie z komputerem? ewentualnie pytanie inne: miganiem tej lampki względem centralnego zamka zajmuje się centrala w nogach pasażera czy komputer w nogach kierowcy?

W woli wyjaśnienia mam łączoną wiązkę silnika mk3 Futura z wiązka wnętrza mk4 ghia i komputerek z mk4 wyleciał z auta

A cała sytuacja postu , obrazuje się tak , że ryglowanie przez przekręcenie kluczyka w drzwiach działa beż żadnego problemu, a za żadne skarby nie mogę zaprogramować pilocika mimo, że postępuję zgodnie z instrukcją


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group