Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Eelektryka działa, silnik nie odpala.

nieznany - 4 Mar 2015, 10:24
Temat postu: Eelektryka działa, silnik nie odpala.
Dzień dobry.
Sprawa się tyczy Fiesty 1993. Z tego co słyszałem przy zakupie, jest możliwe iż akumulator nie jest sprawny. Dlatego odpaliliśmy z innego, dojechałem normalnie do domu, akumulator wyjąłem, naładowałem, zamontowałem z powrotem. Napięcie 12,7V. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, uruchamia się normalnie elektryka- światła, nawiewy działają. Zapalają się też jednak czerwone kontrolki i nie gasną. Przy próbie uruchomienia silnika jest dźwięk taki, jakby akumulator był rozładowany, i nie odpala. Czy mogę liczyć na jakieś rady? Dodam, iż moja wiedza na temat samochodów jest nikła.

piratus - 4 Mar 2015, 10:36

Pewnie akumulator złom ... to, że masz napięcie nic nie znaczy aku nie ma już pojemności , potocznie mówiąc nie trzyma. Jeśli odpalił z innego akumulatora to raczej z autem wszystko OK. Sprawdź jakie napięcie masz ze światłami , i czy nie spada szybko, Po mojemu to czeka cie raczej wymiana aku.
nieznany - 4 Mar 2015, 10:57

Tak, jak z innego to ładnie odpala. Dziękuję za odpowiedź, upewniłeś mnie z tym akumulatorem.
brewa7 - 5 Mar 2015, 01:29

W zasadzie to wymiana akumulatora powinna być podstawą po zakupie auta, a szczególnie pojazdu w tym wieku... Nikt o takie auta nie dba przed sprzedażą.
Z resztą kto Ci włoży nowe aku do sprzedawanego auta. ;/

nieznany - 5 Mar 2015, 23:10

Też racja. Wolałem się jednak poradzić- akumulator nie ma zbytnio śladów użytkowania, napięcie w porządku. Dam znać jak kupię nowy, czy będzie działało.
brewa7 - 7 Mar 2015, 21:26

Co to znaczy "akumulator nie ma zbytnio śladów użytkowania"? ;/ Przecież akumulator ma leżeć spokojnie pod maską, a nie ma być nim rzucane. :-P
nieznany - 7 Mar 2015, 23:53

Źle się wyraziłem, miałem na myśli, że akumulator wyglądał jak zjechał właśnie z taśmy produkcyjnej ;) Mam już inny akumulator, Boscha, działa elegancko :)
brewa7 - 8 Mar 2015, 21:32

To że wygląda jak z salonu to nie znaczy że jest nowy. Najczęściej na boku gdzieś lub na spodzie jest naklejka, albo wytłoczony mały stempelek z datą produkcji. Z resztą nowoczesne aku, często wytrzymują 5-7 lat i demobil. Najważniejsze że masz już pewny aku i i wszystko działa ja trzeba :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group