Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Jak się podłączyć do Mk7 i czemu tylko UCDS ?

langolier - 31 Sty 2015, 09:33
Temat postu: Jak się podłączyć do Mk7 i czemu tylko UCDS ?
Z podforum o Mk6 dowiedziałem się, że do Mk7 mozna podłączyc się jedynie oprogramowaniem UCDS.
Ze strony www.ucdsys.ru dowiedziałem się, ze komplet adapter + soft kosztuje minimum 110€ :sad:
Nie można wykorzystać w tym celu adapterów ELM327 ? I skąd wziąć ten soft ?
110€ to cholernie dużo w porównaniu do dostępnych darmowych softów, które i tak zwykły użytkownik wykorzystuje zaledwie kilka razy...

I jeszcze jedno: na ww. stronie wcale Fiesta nie jest wymieniona jako auto obsługiwane.... <???>

dominiksoul - 2 Lut 2015, 14:51

nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale z kumplem podłączaliśmy się ostatnio ELM327 i programem Forscan. pacjent to Fiesta z silnikiem 1.25. wszystko banglało (tzn odczyt różnych parametrów, diagnostyka, odczyt błędów - generalnie podstawa).
langolier - 2 Lut 2015, 17:30

No cóż, zauważyłem temat o podłączaniu się do Mk6 na sąsiedniej grupie:
http://www.fiestaklubpols...er=asc&start=40

Rzeczywiście z posta kol. mayaka nie wynika, że czymś innym się nie mogę podłączyć do Mk7 i może za szeroki wniosek wysnułem, ale....

Maniak - 3 Lut 2015, 00:24

zależy do czego chcesz się podłączyć? forscan i elm327 działają w mk7 do odczytywania i kasowania błędów. Jak chcesz zmieniac konfiguracje i aktualizowac to IDS? i chyba ucds?
langolier - 3 Lut 2015, 12:27

Fiesta jest nówka, nic nie chcę w niej grzebac czy updateować.
chcę jedynie tak ustawić, by drzwi sie automatycznie blokowały po ruszeniu.
i raczej w tym celu nie chce wydac 110€ ;)
zrobie to ELM i jakims bezplatnym softem ?

Parzych - 3 Lut 2015, 14:03

langolier napisał/a:
chcę jedynie tak ustawić, by drzwi sie automatycznie blokowały po ruszeniu.
W naszej MK6 da się to aktywować w ustawieniach kompa pokładowego... :rotfl:
langolier - 3 Lut 2015, 14:17

A możesz dokładnie ścieżkę dostępu odtworzyć ?
Może i u mnie można :)

Parzych - 3 Lut 2015, 15:34

langolier, u mnie od razu po wejściu w ustawienia wyskoczyła opcja wł/wył ryglowanie, w MK7 trzeba wchodzić "głębiej" w menu ustawień, także musisz poszukać w każdym podmenu...
michal77 - 3 Lut 2015, 18:37

W mk7 nie ma ryglowania w menu.
langolier, nie zrobisz tego przez ELM, mayak Ci to zrobi taniej niż którykolwiek interfejs.

langolier - 4 Lut 2015, 10:27

Kolega mayak też zrobi to "interfejsem i programem" - bo niby jak ?
Problemy są dwa:
1) jechać 250km (czas, paliwo) tylko po to by ustawić tę jedną funkcję ?
2) Fiestą jeździ żona, od której z ledwością można ją wydębić (w rozsądnych godzinach) w weekendy

Maniak - 26 Kwi 2015, 08:57

w przedlifcie nie da się nawet idsem.
MisiekT - 26 Kwi 2015, 09:45

langolier napisał/a:
drzwi sie automatycznie blokowały po ruszeniu

to można było zawsze ustawiac w Fordach mechanicznie - np. odpowiednia iloscia powtórzeń zamykania/odblokowywania drzwi - poszukaj na sieci, może w MK7 tez jest taka opcja

michal77 - 26 Kwi 2015, 11:02

Może jednak w przed liftowych Fiestach mk7 nie ma takiej możliwości, tak jak pisze Maniak. Tak samo jest z domykaniem szyb (polifcie jest, przed nie ma).
To nie Mondeo że można sobie dużo rzeczy aktywować.

langolier - 26 Kwi 2015, 11:34

michal77 napisał/a:
Może jednak w przed liftowych Fiestach mk7 nie ma takiej możliwości, tak jak pisze Maniak. Tak samo jest z domykaniem szyb (polifcie jest, przed nie ma).
To nie Mondeo że można sobie dużo rzeczy aktywować.

No ale ja mam poliftową....

I czy moze być lepsze miejsce w sieci do uzyskania tej informacji niż to forum ? :pop:

juniorkm7 - 26 Kwi 2016, 13:32
Temat postu: Jak się podłączyć do Mk7 i czemu tylko UCDS ?
A jakim ustrojstwem aktywuje domykanie/otwieranie szyb z pilota? Mam fieste po lifcie 1.6TDci sport dwudrzwiowa (podobno to tez ma znaczenie)
BootError - 3 Cze 2019, 19:33

To jak to w końcu jest? Powinienem połączyć się z MK7 (polift) przez ELM czy nie? Czy komuś się to udało? Bo ja próbowałem ELM w wersji bluetooth i FORScan nie widział interfejsu. Pożyczyłem od znajomego ELM w wersji na kabel usb i to samo. Nie wiem już o co chodzi.

edit.
OK. Już się połączyłem po USB

lukaszooo - 7 Paź 2019, 20:26

Fieste mk7 ogarnie dobry ELM najlepiej z automatycznym HS/MS can i program Forscan.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group