Forum FiestaKlubPolska -

Linkownia - [MK2] Odbudowa Fiesty XR2

Tomaszku - 13 Sty 2015, 21:17
Temat postu: [MK2] Odbudowa Fiesty XR2
Panowie (i Panie), zakładam ten temat, żeby podzielić się z Wami pasją naszego kolegi, który odbudowuje praktycznie od zera Fiestę XR2. Prowadzi też bloga dotyczącego odbudowy: http://blog.autoplaza.com.pl/category/hobby/. Warto tam zajrzeć i poczytać. Ja widziałem to na własne oczy i powiem szczerze, to będzie najlepsze XR2 w Polsce. Mam nadzieję, że pojawi na najbliższym zlocie i sami będziecie mogli się przekonać. Cieszę się, że kolejna XR2 wróci na drogi i to w jak pięknym stylu!
P.S. Muszę go namówić, żeby założył sobie u nas konto i sam skomentował swoje dzieło. :)

Freeman - 14 Sty 2015, 00:05

Lepiej by było gdyby pojawił się na forum, a ten link był uzupełnieniem jego tematu w "Nasze auta" W tym momencie wygląda to na tanie pozycjonowanie. No ale ok każda kolejna Fiesta mile widziana.
vegetagt - 14 Sty 2015, 04:22

to jest ta z wrocławia? Czy gdzie ona tam była... W kazdym razie jeden wlasciciel od czasu prl i potem po chyba pół roku na handel poszla?



edit 5 minut pozniej.

To ta sama... http://olx.pl/oferta/oryg...html#b11ed82aa9
A na którejś z kolei aukcji była wystawiona jako prawie ideał, gdzie stan faktyczny jest wg mnie poniżej średniej.

tadzias - 14 Sty 2015, 14:25

Tomaszku napisał/a:
to będzie najlepsze XR2 w Polsce


to zależy co przez to rozumiesz, kwestia zewnętrznie estetyczna czy kompleksowo perfekcyjna :fox:

van - 14 Sty 2015, 17:38

tak to ta co to jeden człowiek kupił, miał duże plany a potem wylądowała na olx i kupił właśnie człowiek z Warszawy. Ostatnio zresztą właściciel był u mnie bo szuka ori kierownicy od xr2(jakby ktoś miał to niech napisze).
Plany ambitne i jak na razie nadwozie idzie w dobrym kierunku, oby tylko buda nie wróciła z piaskowania w kilku wiaderkach w postaci sypkiej :)
Temat mógł by trafić z czasem do projektów jeśli na takie miano sobie zasłuży, na razie fajnie było by obserwować zmiany w dziale Nasze auta.

Pyros - 14 Sty 2015, 21:35

Ja widziałem ją w tamtym roku po piasku i wydaje mi sie,że juz powinna byc gotowa.
Kierownice ze swoje chyba gdzieś mam :)
Tomaszku ty lepiej załóż temat swojej a nie tu kolegę wyręczasz :-P

vegetagt - 14 Sty 2015, 22:23

tak jeszcze patrze na te fotki i widze, że wybierak biegów już jest po "tuningu":
http://blog.autoplaza.com...5/01/XR2_12.jpg

Ciekawe, od czego zależała żywotność tego elementu <???>

Parzych - 15 Sty 2015, 00:57

Widziałem osobiście w Auto Plazie 23.10.2014, do bycia gotową sporo jej brakowało...

30.12.2014 też nie wyglądała jakoś dużo lepiej... :bezradny:

vegetagt - 15 Sty 2015, 01:03

Generalnie całkiem spoko :) Ciekawe, jakiej chemii używają na gołą blachę :)
Mafios - 15 Sty 2015, 14:26

wybierak wyglada identycznie jak w mk3
vegetagt - 15 Sty 2015, 17:36

Mafios, tez jest skręcany? W mk2 fabrczynie dawano nity. A potem to się rozpadało/łapało luz i szły śruby :P
luk-90 - 15 Sty 2015, 18:08

Mój wybierak i dwa inne z mk3 które miałem/widziałem, miały inną oslonę mechanizmu
Tomaszku - 16 Sty 2015, 17:41

Sorry, nie miałem czasu odpowiedzieć. No więc po kolei:
Freeman - pozycjonowanie? Czego? Chciałem się z Wami podzielić, że będzie nowe xr2, może też na forum i tyle. Nie napisałem we właściwym dziale, bo z pośpiechu i podjarania tematem regulaminu nie przeczytałem, więc może nie ma sensu się czepiać?

Vegetagt - tak to właśnie ta, co niby miała jednego właściciela itp.

Van - buda okazała się średnia, ale kolega ją uratował i już jest na ukończeniu. Ty lepiej napisz jak tam Twoje graty i czym przyjedziesz na najbliższy zlot? ;)

Parzych - ja tam trzymam kciuki za projekt! Małymi kroczkami do celu.

Pyros - znasz moje podejście do tematu mojej "kochanej" fiesty. Ja jej chwalił nie będę bo jeszcze mi coś wyskoczy na zawodach np. korbowód ;)

Co do wybieraka to się nie wypowiem, bo nie wiem jak jest w mk3, ale w mk2 na pewno jest lepiej ;)

Freeman - 16 Sty 2015, 18:58

Tomaszku napisał/a:
Freeman - pozycjonowanie? Czego?
Bloga? Salonu sprzedaży?

Tomaszku napisał/a:
Nie napisałem we właściwym dziale, bo z pośpiechu i podjarania tematem regulaminu nie przeczytałem, więc może nie ma sensu się czepiać?
Tak róbta co chceta i miejcie w du.. regulamin, bo tak dla jaj sobie go ktoś napisał.
PS. Regulaminu nawet nie musiałeś czytać bo jak byk jest napisane w opisie tego działu. Więc wybacz, ale będziemy się czepiać.

vegetagt - 16 Sty 2015, 21:08

Tomaszku napisał/a:
Pyros - znasz moje podejście do tematu mojej "kochanej" fiesty. Ja jej chwalił nie będę bo jeszcze mi coś wyskoczy na zawodach np. korbowód



to akurat najmniejszy problem w mk2 :D (żebym tylko sobie nie wykrakał, hyh!)

Parzych - 17 Sty 2015, 03:04

Tomaszku napisał/a:
ie napisałem we właściwym dziale, bo z pośpiechu i podjarania tematem
Podjaranie tematem to mogłeś mieć jak ta XR-ka wjechała na halę, a nie miesiąc później... A przypadkiem to nie Ty nie wbiłeś mi pieczątki do książki serwisowej, przypieprzając się o kilka wgniotków i zaprawek w zielonej MK6, chcąc mnie naciągnąć na naprawę siedmiu elementów poszycia po 1000zł za sztukę :?:
Tomaszku - 17 Sty 2015, 11:45

Freeman, przyznaje racje, moja wina nie przeczytałem regulaminu. Na pozycjonowanie stron są inne sposoby, dużo lepsze.
Parzych, ja nie pracuje w serwisie Forda! W ogólne zawodowo nie mam nic wspólnego z branżą motoryzacyjną.

Szczerze mówić nie wiem o co Wam chodzi? Napisałem o blogu naszego kolegi, który remontuje XR2 z zapałem i zaangażowaniem, a Wy (Parzych, Freeman) się czepiacie. Nikt Wam nie każe tam wchodzić, oceniać, interesować się.

Pyros - 17 Sty 2015, 12:20

Parzych to sie czepia każdego gdzie sie da,trzeba sie po prostu przyzwyczaić :cojest:
A Ty Tomaszku nie oszukuj, mnie tez naciągałeś w ASO na jakieś duperele :hammer:

vegetagt - 16 Cze 2015, 00:31

nowe częsci odnowy pojawiły się na stronie :) Ale jak patrzę, to nie widze jakoś dużej róznicy pomiędzy naszym "rzeźbieniem w gównie", a renowacją w ASO ;)
Ciekawe, czy ori błotniki tak idealnie pasują, czy dopasowanie zostało przemilczane :fox:

van - 16 Cze 2015, 17:07

Tomaszku napisał/a:

Van - buda okazała się średnia, ale kolega ją uratował i już jest na ukończeniu. Ty lepiej napisz jak tam Twoje graty i czym przyjedziesz na najbliższy zlot?
tak teraz to przeczytałem i stwierdzam że ja na zlocie byłem i to mk1 a ty Tomaszu ;/ ?
vegetagt - 16 Cze 2015, 17:22

van, mu sie chyba wałek z cvh ukręcił :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group