Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Sprzęgło i skrzynia biegów

tup.tup - 11 Sty 2015, 15:35
Temat postu: Sprzęgło i skrzynia biegów
Witam. Od jakiegoś czasu w mojej fieście z silnikiem 1.4 tdci słychać odgłosy ze skrzyni biegów. Po wciśnięciu sprzęgła zanikają. Auto nie szarpie, biegi wchodzą w miarę płynnie, czasem są problemy ze wstecznym ale to podobno się zdarza. Auto ma 88tys przebiegu, w 100% rzeczywisty przebieg. Doradzi mi może ktoś w czym leży problem ? Wydaje mi się że mam drobny wyciek oleju ze skrzyni i to może być problemem. Pozdrawiam
yoyo72 - 11 Sty 2015, 16:55

Ja tez mam takie odglosy i najlepszy mechanik FKP powiedział mi ,że to prawdopodobnie łożysko od sprzęgła. ;)
vegetagt - 11 Sty 2015, 17:30

łożysko od sprzęgła nie daje odwrotnych objawów? Tzn cisza na puszczonym, hałas na wciśniętym. Na mnie krzyczeli, że jak wyje skrzynia na puszczonym to łożyska w skrzyni mają dość :P
Parzych - 11 Sty 2015, 18:10

vegetagt napisał/a:
łożysko od sprzęgła nie daje odwrotnych objawów? Tzn cisza na puszczonym, hałas na wciśniętym.
Jest dokładnie tak, miałem to u siebie... :yes: Także albo wymiana łożysk w skrzyni albo wymiana całej, zależy co wyjdzie taniej... :ok:
yoyo72 - 11 Sty 2015, 18:56

Może ja coś popier.... ,ale chodzi na pewno o łożysko. ;)
Puff - 11 Sty 2015, 19:20

Jak >po< wciśnięciu sprzęgła jest cisza, to łożyska wału głównego w skrzyni bawią się w Teletubisie - mówią "pa pa". Ja tak chwilę jeździłem (rok czy dłużej, nie pamiętam), aż rozsadziło mi różnicówkę, więc nie dowiedziałem się w sumie ile można tak jeździć. :D Niemniej hałas był zaiste wk...urzający. :P

Niemniej, naprawiać się tego nie opłaca - koszt łożysk i robocizny (tej części dot. rozebrania, wymiany i składania) jest większy niż cena skrzyni regenerowanej z gwarancją. Wymiany nie liczę, bo czy robisz sam, czy zlecasz komuś, to koszt ten sam.

tup.tup - 11 Sty 2015, 23:53

U mnie to występuje po kilku km, czyli jak się wszystko rozgrzeje bo z początku jest cisza nawet na 5 biegu. A jaki jest koszt tych łożysk? Tak około ?
luki - 12 Sty 2015, 05:58

poziom oleju w skrzyni masz ok?
Puff - 12 Sty 2015, 06:33

tup.tup napisał/a:
A jaki jest koszt tych łożysk? Tak około ?

Zakładając optymistycznie, że będziesz je w stanie jako detalista dostać (i że ceny od 2 lat nie poszły w górę), to 200-300zł.

tr4ffic - 12 Sty 2015, 10:28

Ja wymieniałem skrzynię w zeszłym roku koszt używki z przesyłką 400zł , na spokojnie 4h roboty , tylko u mnie poszło komplet bo łożysko na wysprzęgliku padło i sprzegło :-D
Szkoda zachodu na Alledrogo jest ich od groma .

tup.tup - 12 Sty 2015, 23:09

No to chyba jeszcze trochę będę jeździł i zrobię całą skrzynie łącznie z dwumasem. A czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z regeneracją całego kompletu (oczywiście oprócz wysprzęglika). Wiem że cały komplet LUKa kosztuje 1300zł więc nie wiem czy regeneracja byłaby opłacalna.
Puff - 12 Sty 2015, 23:31

Jak mowa o skrzynce, to za 6-7 stów wyhaczysz skrzynię z gwarancją, czasem da się powybrzydzać i np. dostać model 6-biegowy albo z innymi przełożeniami - zależy czy/jakie były w danym aucie.
tapiseba84 - 18 Maj 2015, 20:46

Witam Panowie otóz mam problem z swoim 1.4 tdci chce wyjechać w traske do Krakowa ale okazło się ze coś mi huczy okazło się dzisiaj na podnosniku ze coś mi w skrzyni się dzieje nie dobrego ale oczywiescie nie było oleju dziwi mnie dlaczego ani grama oczywiescie mechanik mi dolał ale pół litra jutro kupię cały litr i zobaczymy co bedzie dalej auto ma moc nic podczas jazdy nie chaczy nie chrupie itp tylko powyzej 90km/h słychać z prawej strony buczenie konczy się skrzynia czy łozyska? bardzo prosze o odpowiedzi Pozdrawiam ;)
blind227 - 18 Maj 2015, 21:22

Jak nie było oleju to skrzynia mogła nieźle dostać. Zamiast dolewać zlokalizuj wyciek.
tapiseba84 - 18 Maj 2015, 21:26

czy była zalana to nie wiem wiem ze rok temu wymieniłem simering bo ciekła ale olej chyba uzepłnili bo to nie wielki wyciek był ale własnie to buczenie słysze od 2 tygodni dopiero.... moze nie jest głosne ale słychać jutro doleje oleju i zobaczymy
tapiseba84 - 18 Maj 2015, 21:27

wycieków napewno nie mam bo dzisiaj dokładnie patrzelismy
tapiseba84 - 18 Cze 2015, 19:41

Panowie a łożysko na półosi może buczyć? ;) bo już sam nie wiem co mi huczy :/ powyżej 90km/h troszkę głosno w srodku

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group