Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Zapłon

Lukasz - 25 Maj 2005, 18:00
Temat postu: Zapłon
Witam wszystkich :)
Dzisiaj wracając z pracy przejechałem z 20 metrów i nagle osłabł mi silnik.Po powrocie do domu (jakoś sie dokulałem 40-50 km\h,policja dała by mi medal za wzorowego kierowce :lol: ) sprawdziłem świece i okazało sie ze 1 i 4 nie ma iskry.Kable są ok,sprawdziłem zamieniając kable.Finał finałem jest taki za 1 i 4 nie daje kucyków :) ,a na pozostałych 2 kiepsko idzie :hahaha:

Czy da sie coś zrobić,czy trzeba wymienić aparat zapłonowy? Czy gdyby padł to niepowinno być na wszystkich iskry?

i najwazniejsze ile takie cuś kosztuje i czy to musi być typowy do xr,czy kazdy od fiesty?
Wybaczcie glupie pytania,ale zielony jestem z mechaniory.pozdro

Lokmen - 25 Maj 2005, 19:08

Zanim wymienisz cewkę to sprawdz czy nie ułamały ci sie kabelki w kostce przy cewce....
Lukasz - 26 Maj 2005, 11:36

masz racje,wczoraj wpadlem na tąm myśl ze moze do cewki zle dochodzi i faktycznie,dochodzą tam 3 kabelki i jeden,ten pierwszy od dołu był,upierdzielony.To go przylutowałem i gra muzyka :D Ale dzieki wielkie,bo jak bym wczoraj olśnienia nie dostał,to bym dopiero po przeczytaniu twej odpowiedzi to znalazł :)
Acha,z w tej wiązce co dochodzi do cewki to są 4 kabelki,a do kostki u mnie wchochą 3,czy ten czwarty tez sie upierdzielił i powinienem go gdzies podpiąć,bo kostka ma 3 styki?

dzięki i pozdro.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group